Szczegóły wydarzenia

  • Date:

 

 

253203_1354827054_ec7a_p

 

 

W ramach obchodów Dni Papieskich odbędzie się  w SCK koncert zespołu Promyczki Dobra – „Ulubione piosenki Papieża”

Zespół Promyczki Dobra, a wcześniej Promyczki to zespół dziecięcy działający w Nowym Sączu od 1991 roku. Przez długi czas dzieci z zespołu śpiewały lubiane piosenki pielgrzymkowe i oazowe.

W roku 2003 zespół rozpoczął współpracę z kompozytorem i pianistą jazzowym Joachimem Menclem, który dla zespołu komponuje piosenki, tworzy aranżacje i jest producentem muzycznym nowych płyt. Z okazji Roku Wiary (2013) roku zespół zwrócił się z prośbą do krakowskiego kompozytora Piotra Pałki o skomponowanie pieśni liturgicznych i części stałych na msze dla dzieci.

Kontynuacją tej współpracy jest nagranie Koronki do Bożego Miłosierdzia, która towarzyszyła pielgrzymom podążającym do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach w czasie ŚDM – Kraków 2016. Począwszy od 2015 roku zespół włączył do swojego repertuaru kompozycje Dariusza Janusa napisane do serii filmów AUREOLA – od Stanisława do Karola.

Zespół występuje zarówno w składzie bardzo kameralnym (7-15 osób śpiewa do podkładu muzycznego) jak również z towarzyszeniem profesjonalnych muzyków. W 2015 roku zespół nagrał płytę CD „Z kolędą u Jana Pawła II” na której dzieciom towarzyszy Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza. Wielkim zaszczytem dla zespołu było pożegnanie papieża Franciszka na lotnisku BALICE po ŚDM Kraków 2016.

sala widowiskowa DK SCK, godz. 11.00

13 czerwca (czwartek)

bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie kina Galaktyka od 5 października 2016
liczba miejsc ograniczona

 


Slider

Slider
Slider
Slider