W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default

Wystawa „Hanna Grodzka – Nowak. Ilustracje”


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Wystawa „Hanna Grodzka – Nowak. Ilustracje” – Galeria ESCEK Domu Kultury SCK. 

Organizatorzy: Krasnobrodzki Dom Kultury, Dom Kultury SCK w Mielcu.

Wstęp wolny. 

Hanna Grodzka-Nowak jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się grafiką książkową, ilustracją, malarstwem i projektowaniem wnętrz. Ilustruje książki i czasopisma dla dzieci, tworzy ilustracje do dzieł klasyków literatury polskiej. Zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci. Jest autorką kilkuset ilustracji do czasopism dla najmłodszych. Przez blisko 20 lat była redaktorem artystyczno-graficznym czasopisma dla najmłodszych „Miś”. Jej prace były prezentowane na wielu wystawach indywidualnych, ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą, m. in. w USA, Londynie, Bratysławie, Pradze, a także trzykrotnie na Biennale Ilustracji w Bratysławie, stanowiącym jedną z najważniejszych światowych konfrontacji tej dziedziny sztuki. Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej została nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Galeria ESCEK pokaże ilustracje do książek i czasopism dla dzieci oraz prace powstałe po krasnobrodzkich plenerach. Najstarsze pochodzą z lat osiemdziesiątych, najnowsze – z bieżącego roku. Autorką i kuratorem projektu „Hanna Grodzka-Nowak. Ilustracje” jest Maria Grażyna Szpyra, która od lat wspólnie z Krasnobrodzkim Domem Kultury realizuje projekty popularyzujące polską ilustrację i jej twórców, doceniane w środowiskach zajmujących się sztuką i jej promocją.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

My nigdy nie poddajemy się – spotkanie na Zamku w Baranowie Sandomierskim

Wiadomości Mielec

FKS Stal Mielec – ŁKS Łódź

W sercu Puszczy. Ziemia mielecko-kolbuszowska

Wiadomości Mielec
Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa