W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default

XV Parada koni w Żarówce


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Cztery konkursy powożenia zaprzęgami, dwa czempionaty hodowlane, widowiskowe pokazy dżygitówki i kadryla to główne atrakcje Parady Konnej, która po raz XV  odbędzie się się w Żarówce (gm. Radomyśl Wielki).

Zapraszamy na pokazy konne do Żarówki

Jak co roku Parada Konna odbędzie się na terenach rekreacyjnych za szkołą podstawową. Rozpocznie się już o godz. 12.30. oceną płytową w ramach czempionatu hodowlanego klaczy rasy śląskiej. Godzinę później będzie miał miejsce przejazd przez Żarówkę zaprzęgów oraz motocyklistów z grupy MotoLewart. Oficjalne otwarcie Parady Konnej i prezentację zaprzęgów zaplanowano na godz. 14.00. Po niej z minikoncertem wystąpi Kapela Żarowianie i wręczone zostaną nagrody w ramach czempionatu hodowlanego. Podczas tegorocznej imprezy odbędą się także sportowe konkursy powożenia zaprzęgami jedno- i dwukonnymi, pokazy Stowarzyszenia Kawalerii Konnej w Dobryninie im.5 Pułku Strzelców Konnych oraz konkurs zaprzęgów tradycyjnych. Na godz. 18.00 zaplanowano zabawę taneczną. Ponadto podczas wydarzenia nie zabraknie stoisk z gastronomią, dmuchanego placu zabaw oraz stoisk z akcesoriami końskimi.

 

Patronat honorowy nad imprezą sprawuje: Burmistrz Radomyśla Wielkiego i Starosta Powiatu Mieleckiego, zaś medialny: Korso, Goniec Radomyski, Wieści Regionalne, hej.mielec.pl, wcj.24.pl, promocja.mielec.pl, Radio Leliwa.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny w Rzochowie

Wiadomości Mielec

Warsztaty edukacyjne dla rodziców

Wiadomości Mielec

Turniej Gier Planszowych w SDK

Wiadomości Mielec
Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa