15 września 2019 (niedziela) - 12:39
Slider
Image default

Żeglarska masa krytyczna na Otałęży


Szczegóły wydarzenia

  • Date:

Włączając się w obchody 100 -lecia odzyskania niepodległości PZŻ organizuje konkurs, łączy nas bandera. 

W odpowiedzi na apel PZŻ KŻ Orkan na zalewie w Otałęży chce zorganizować żeglarską masę krytyczną – czyli wypłynąć całym posiadanym sprzętem na środek żwirowiska i zrobić zdjęcie z lotu ptaka tej żeglarskiej masy krytycznej w białoczerwonych barwach. 15 sierpnia żwirowisko Otałęż zaczynamy o 12, a zdjęcie masy krytycznej zrobimy o 14.


Kandydat w ramach Konkursu może wziąć udział oraz zostać laureatem w jednej, z wybranych
przez siebie, następujących kategorii – zadań konkursowych:
1) kategoria „zdjęcie indywidualne z Polską Banderą” – zadanie konkursowe nr 1,
2) kategoria „zdjęcie z lotu ptaka z Polską Banderą” – zadanie konkursowe nr 2,
3) kategoria „film lub animacja komputerowa z Polską Banderą – zadanie konkursowe nr 3,
4) kategoria „obraz lub rysunek z Polską Banderą” – zadanie konkursowe nr 4.

Zarząd Klubu Żeglarskiego proponuje w dniu 15 Sierpnia 2018 roku na Otałęży w ramach konkursu:

Wypłynięcie całym posiadanym sprzętem na środek żwirowiska i zdjęcie z drona – zad konkursowe nr 2
dzieci będą malować obrazy kredkami – bandera zadanie konkursowe nr 4
Wszyscy uczestnicy zrobią sobie indywidualne zdjęcie z banderą RP na tle żwirowiska zadanie konkursowe nr 1
Ze wszystkich wykonanych zdjęć i rysunków zrobimy animację zadanie konkursowe nr 3
11 optymistów, 2 omegi, 2 żaglówki, ponton, kajaki, rowery wodne, deski windsurfingowe i zrobienie zdjęcia z banderą RP z lotu ptaka (dronem). Po wykonaniu zadania grill indywidualne zdjęcia z banderą. Zarząd klubu oczekuje na pomysły uatrakcyjniające wykonanie zadania konkursowego tak, aby wygrać ten ogólnopolski konkurs.

„W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
To niewątpliwie wspaniała okazja do pokazania żeglarstwa, jako formy aktywności o charakterze patriotycznym i edukacyjnym. Niepodległość narodu jest naszym dobrem, które stanowi inspirację do wspólnej celebracji, a tak wyjątkowe okoliczności mogą i powinny łączyć wszystkich Polaków” – podkreśla dr Tomasz Chamera. „Z potrzeby integracji społeczeństwa, a szczególnie środowiska wodniackiego, zachęcam do aktywnego uczestniczenia w programie Polska bandera, co może oznaczać zarówno okazję do wspólnego świętowania, jak i formę twórczej ekspresji”.

„Polska bandera, jest tzw. wspólnym mianownikiem dla żeglarstwa oraz symboliki wątków niepodległościowych i patriotycznych. Program Polska Bandera zakłada aktywizację środowiska wodniackiego, z inicjatywy Polskiego Związku Żeglarskiego, który w imieniu Prezesa Tomasza Chamery zaprasza wszystkich pasjonatów sportów wodnych nie tylko do wspólnego świętowania obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również do integracji na wodzie oraz włączenia się w zabawę konkursową, do której zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie dzieci i młodzież oraz patrząc szerzej – Polki i Polaków mieszkających lub żeglujących za granicą, co pomoże nam stworzyć żeglarską mapę aktywności wodniackich pod polską banderą” Co ważne i zasługuje na uwagę, program Polska Bandera rozpoczyna cykl corocznych akcji organizowanych przez Polski Związek Żeglarski, mających na celu aktywizację i integrację pasjonatów sportów wodnych, zjednoczonych pod wspólną ideą i motywem przewodnim, który będzie podporządkowany nadrzędnemu celowi”

 

Szczegóły konkursu tutaj: http://polskabandera.pya.org.pl/

 

Slider

Zobacz też...

Wczytuję...
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości