W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Kultura i nauka

Wygrana mielczanki w wojewódzkim konkursie recytatorskim [FOTO]

Amelia Dudek, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu, wygrała XV edycję Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Turniej odbył się 24 kwietnia br. w budynku Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie. Tegoroczne zmagania zrealizowano pod hasłem „Dla Niepodległej 1918-2018”, co łączyło się z upamiętnieniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności.

W konkursowe szranki stanęło 69 uczniów szkół podstawowych (kl. VII) i gimnazjalnych (kl. II-III) z terenu całego Podkarpacia. W kategorii recytacja najlepszą okazała się reprezentantka mieleckiej „trójki”, która wystąpiła z utworem „Pieśń o fladze” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Impreza została wpisana do wykazu konkursów kuratoryjnych oraz otrzymała wyjątkowy, bo obejmujący tylko 21 przedsięwzięć w Polsce, patronat Ministra Edukacji Narodowej przyznawany w ramach 100-lecia niepodległości RP. Konkursowi patronowali także wojewoda podkarpacki, marszałek województwa podkarpackiego, prezydent miasta Rzeszowa oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Opiekunem Amelii była pani Barbara Czaja.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Podsumowanie XIII Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki

Wiadomości Mielec

Wstążki, wianki i korale z ludowym przytupem – koncert [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa