23 października 2018, 16:48
Slider
Image default
Galerie Historia Kultura i nauka

Wygrana mielczanki w wojewódzkim konkursie recytatorskim [FOTO]

Amelia Dudek, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu, wygrała XV edycję Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Turniej odbył się 24 kwietnia br. w budynku Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie. Tegoroczne zmagania zrealizowano pod hasłem „Dla Niepodległej 1918-2018”, co łączyło się z upamiętnieniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności.

W konkursowe szranki stanęło 69 uczniów szkół podstawowych (kl. VII) i gimnazjalnych (kl. II-III) z terenu całego Podkarpacia. W kategorii recytacja najlepszą okazała się reprezentantka mieleckiej „trójki”, która wystąpiła z utworem „Pieśń o fladze” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Impreza została wpisana do wykazu konkursów kuratoryjnych oraz otrzymała wyjątkowy, bo obejmujący tylko 21 przedsięwzięć w Polsce, patronat Ministra Edukacji Narodowej przyznawany w ramach 100-lecia niepodległości RP. Konkursowi patronowali także wojewoda podkarpacki, marszałek województwa podkarpackiego, prezydent miasta Rzeszowa oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Opiekunem Amelii była pani Barbara Czaja.

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Confirm that you are not a bot - select a man with raised hand:

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja