W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje Kultura i nauka

Wyjątkowe obchody Odzyskania Niepodległości w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu

„….Ojczyzno moja, ziemio umiłowana, ukochana ziemio”. – Jan Paweł II

Tegoroczne Święto Narodowe Odzyskania Niepodległości przez Polskę było podstawą
do rozważań nad kształtem państwa i przypomnieniem wydarzeń z przeszłości przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.

Szczególnym gościem był Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła.

Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy, wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego oraz przemówieniem Dyrektora ZST
w Mielcu mgr inż. Mariusza Wojciechowskiego.

Scenariusz montażu słowno – muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze, które wykonane przez uczniów wywarły ogromne wrażenie na widowni. Imponująca scenografia przyciągała uwagę nie tylko uczniów, ale również pracowników szkoły.
W bardzo interesujący i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, a efektownym elementem była trawestacja fragmentu sceny na wrzosowisku z „Makbeta” W. Shakespeara, która ukazywała trzy wiedźmy  będące personifikacją trzech mocarstw zaborczych.

fot. Marek Świtek

unnamed-5

 

Młodzież szkolna z zainteresowaniem, w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii, a coroczne obchody tego Święta zawsze skłaniają do głębokich refleksji.
Po zakończeniu akademii Dyrektor  ZST mgr inż. Mariusz Wojciechowski wręczył młodzieży polskie flagi, aby rodzinnie świętowali Dzień Niepodległości w swoich domach, pielęgnując tradycje polskich symboli narodowych.

Program artystyczny został opracowany przez nauczycielki ZST w Mielcu: panią mgr Danutę Kusek, panią mgr Katarzynę Wrażeń oraz panią mgr Dianę Augustyńską.

Opracowała: mgr Diana Augustyńska

 

unnamed-1

 

unnamed-3

 

unnamed-4

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa