W Cieniu Jupiterów Mielec
navigator
fratelli
Image default
Informacje

Wyjątkowy sukces muzyczny uczennicy SOSW

17 lutego 2016 roku w Lublinie odbył się drugi etap Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „ALBERTIANA 2016”. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy reprezentowała uczennica klasy II gimnazjum Yessica Motyl.

Zakwalifikowała się ona do drugiego etapu w Lublinie jako jedna z czterech solistów z regionu obejmującego województwa podkarpackie,świętokrzyskie   i lubelskie.

Yessica zaśpiewała piosenkę Edyty Geppert „Jaka róża taki cierń” i zajęła pierwsze miejsce. Tym samym otrzymała nominację do występu w finale festiwalu, który odbędzie się 14 marca 2016r. na Dużej Scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, a także nagrodę materialną.

Dyplom i statuetkę Yessica odebrała z rąk księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, prezesa Fundacji im. Brata Alberta.

Do konkursu uczennica przygotowywała się pod kierunkiem nauczycielki muzyki i muzykoterapii w SOSW pani Małgorzaty Pazdro.

 

na_stronZo

 

Pomysłodawczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana” jestAnna Dymna. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2001 roku.

Aktorka nie założyła jeszcze wtedy Fundacji „Mimo Wszystko”, lecz współpracowała już z ks. Tadeuszem Isakowiczem- Zaleskim prezesem Fundacji im. Brata Alberta, m.in. reżyserując przedstawienia Teatru „Radwanek” i pisząc dla niego spektakle. Za działalność tę została uhonorowana Medalem Świętego Alberta.

 

Więcej o idei „Albertiany” można przeczytać na stronie:

 

 

679855147

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa