W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Wyjazdowa lekcja historii młodzieżowej drużyny pożarniczej OSP Kębłów i Wojków

Moc niezapomnianych wrażeń oraz żywa lekcja historii to przeżycia jakie towarzyszyły uczestnikom wyjazdu do Warszawy zorganizowanym w dniu 20 września 2018r.

Inicjatorem i pomysłodawcą wyjazdu był Dh Wiesław Panek – Naczelnik OSP Wojków, a celem było uczczenie rocznicy śmierci naszej rodaczki i bohaterki – Ludwiki Uzar- Krysiakowej. Uczestnikami tej wyprawy była młodzież czynnie działająca w Młodzieżowych Drużynach Pożarniczych w Kębłowie i Wojkowie oraz delegacja młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej wraz z nauczycielką historii – Panią Lucyną Gunią.

Plan wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz uroczyste złożenie wieńca na grobie Ludwiki Uzar-Krysiakowej na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. To kolejna akcja młodych druhów strażaków, jak również młodzieży szkolnej, mająca na celu krzewienie patriotyzmu oraz utrwalanie pamięci historycznej czynnie wpisująca się w rok stulecia Niepodległości Polski.

Wyjazd ten był możliwy dzięki wsparciu i przychylności Wójta Gminy Padew Narodowa Pana Roberta Pluty. Podziękowania za pomoc i organizację należą się opiekunom grup m.in Druhom: Wiesławowi Pankowi, Jackowi Krępie i Dominikowi Kędziorowi, jak również Ks. Krzysztofowi Czajkowskiemu, Pani Lucynie Guni i Pani Renacie Kopeć za opiekę nad dziećmi i młodzieżą podczas tej bezpiecznej i pełnej wrażeń wycieczki.

UG Padew Narodowa

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa