W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

Wykonać kolejny krok

Runda spadkowa PGNiG Superligi wystartowała na dobre, a jej napięty terminarz będzie nie lada utrudnieniem dla wszystkich walczących o utrzymanie zespołów.

Stal ma okazję przekonać się o tym już na samym początku, gdyż mielczanie w czwartek wrócili ze Szczecina, a już w piątek wsiądą w autobus i obiorą kierunek na Kalisz, gdzie w Wielką Sobotę zmierzą się z tamtejszym MKS-em.

Podopieczni Patrika Liljestranda walkę o utrzymanie rozpoczęli od zwycięstwa, a ich wyższość uznać musiało Wybrzeże Gdańsk, które poległo w kaliskiej Arenie 22:27.
Gospodarzy do triumfu poprowadziła trójka Kniazeu-Szpera-Pilitowski, i to właśnie na tych zawodników w przedmeczowym wywiadzie uwagę zwracał II trener naszego zespołu – Marcin Basiak. Gdańszczanom najbardziej we znaki dał się jednak ten pierwszy. Białorusin do bramki trafił ośmiokrotnie.
Walkę o utrzymanie od zwycięstwa rozpoczęli również mielczanie, lecz to nie przyszło im łatwo, gdyż „Czeczeńcy” dopiero po rzutach karnych pokonali w Szczecinie tamtejszą Pogoń. Początkowy plan zakładający punkty w pierwszym meczu został jednak wykonany, choć Stal stać było na zgarnięcie kompletu oczek, tym bardziej, że „Biało-Niebiescy” prowadzili już w tym spotkaniu pięcioma trafieniami, w czym bardzo duży udział miał zdobywca ośmiu bramek – Piotr Rutkowski oraz Hubert Kornecki, który pod nieobecność Bartosza Kowalczyka udanie kierował grą zespołu na środku rozegrania.


Reprezentant Polski nie zagrał z powodu urazu dłoni, lecz na sobotni mecz powinien być już gotowy.
Dla obu zespołów będzie to już trzecie spotkanie w tym sezonie, i zarazem drugie, które pokaże telewizja nSport+. W poprzednich pojedynkach lepsi okazywali się Kaliszanie, którzy w Mielcu zwyciężyli 24:19, zaś na własnym parkiecie pokonali Stal po dramatycznym meczu 29:28.

Pomimo niekorzystnych statystyk mielecki zespół zdecydowanie stać na odniesienie drugiego zwycięstwa z rzędu, a „Czeczeńcy” na pewno zrobią wszystko, aby była to „Wielka Sobota” w ich wykonaniu!


MKS Kalisz – SPR Stal Mielec, 20.04.2019, godz. 13:00, Kalisz Arena, nSport+

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Konkurs – Baw się z nam [FOTO]

Wiadomości Mielec

SP 6 Mielec – 11 drużyną w Polsce

Wiadomości Mielec

Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Oyama Karate

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa