W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

„Wymalować radość” – wystawa w bibliotece

W galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu, po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią na nowo otwarto Galerię.

 Zaprezentowano wystawę „Wymalować radość”, którą w końcu można oglądać na żywo, a nie jedynie zza szyby. 
Artystka Beata Lulek, pochodząca z Majdanu Królewskiego a obecnie mieszkająca i tworząca w Mielcu, zaprezentowała swoje obrazy wystawą „Wymalować radość” gdzie pierwszy obraz zatytułowany „Żaglówka”, namalowała 30 lat temu. 

Po namalowaniu tego obrazu przez kolejnych 30 lat nie zajmowała się malarstwem. Dopiero po obejrzeniu tejże „Żaglówki” przez jedną z bliskich osób malarki i za jej namową powróciła do malarstwa 4 lata temu.  Beata Lulek maluje w akrylu i oleju.  

 Artystka malując obrazy zainspirowała Urszulę Kopeć i Mirosława Kuliga do napisania wierszy do swoich obrazów, które również można było przeczytać tuż obok prezentowanych obrazów. 

Artystka nie kryła wzruszenia dzięki możliwości zaprezentowania swoich prac. 

Wystawa potrwa do 31 października 2020 r. Zapraszamy do podziwiania piękna zamkniętego w malarstwie – do bibliotecznej Galerii, czynnej w godzinach otwarcia Biblioteki przy ul. Kusocińskiego 2.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa