W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Galerie Informacje

Wymiana latarni przy ulicy Grunwaldzkiej [FOTO]

Na ulicy Grunwaldzkiej zostały wymienione już trzy latarnie. Słupy zmieniły kolor z zielonych na czarne, a blask świtała z żółtego na biały. Czy wymiana żółtych latarni z żarówkami sodowymi na lampy emitujące światło białe poprawi bezpieczeństwo?

Według wielu opinii żółte oświetlenie jest lepsze dla ludzkiego oka i znacznie lepiej sprawdza się w czasie deszczu i mgły.

Jednak według ekspertów dla ludzkiego oka białe światło jest bardziej naturalne i dzięki niemu otoczenie jest postrzegane jako jaśniejsze. Przeprowadzono badania i okazało się, że większość ludzi preferuje otoczenie oświetlone na biało niż na żółto. Dodatkowo umożliwia łatwiejsze rozpoznawanie ludzkich sylwetek, co zmniejsza ryzyko kolizji z pieszymi i rowerzystami.
Stosowania oświetlenia białego wykorzystującego technologię LED powoduje, że latarnie mogą być rozstawione znacznie rzadziej. Silniejsze światło i jego barwa umożliwia oświetlenie większego obszaru.

Według wyliczeń w wielu dużych miastach oświetlenie LED jest tańsze w utrzymaniu i trwalsze.

Jednak mieszkańcy miast i turyści uważają według sondaży, że żółte światło jest bardziej romantyczne.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Jechał citroenem 115 km/h przez Padew Narodową

Wiadomości Mielec

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mistrzostw Polski w futsalu na hali im. Edwarda Kazimierskiego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa