W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Wyróżnienie dla lekarza ze Szpitala Specjalistycznego w Mielcu [VIDEO]

Wczoraj, z rąk Wojewody Podkarpackiego, dr n. med. Andrzej Wrona, ordynator Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, odebrał nominację na stanowisko Konsultanta Wojewódzkiego w Dziedzinie Urologii. 

Jak podkreślił dr Andrzej Wrona, nominację uznaje za wielkie wyróżnienie i zaszczyt, a w planach ma kontynuację zadań wykonywanych przez poprzedników, które to są szczegółowo sformułowane.

Konsultanci wojewódzcy m.in. wydają opinię, czy dana jednostka powinna zostać wpisana na listę placówek mogących prowadzić specjalizacje lekarzy, wnioskują do okręgowych rad samorządów zawodowych, żeby sprawdziły czy osoby wykonujące dany zawód medyczny należycie pełnią swoje obowiązki. Na wniosek wojewody wydają opinię, czy podmiot leczniczy spełnia warunki, żeby udzielać świadczeń zdrowotnych w danej dziedzinie medycyny.

Na podstawie kontroli, wydają też opinię czy jednostka uprawniona do prowadzenia stażu podyplomowego lekarzy spełnia niezbędne wymagania. – Oczywiście w każdej pracy, nawet, gdy zadania są skonkretyzowane, jest jakaś myśl przewodnia, którą trzeba się kierować. Warto wiedzieć ogólny cel. A jest nim dla mnie na pewno rozwój podkarpackiej urologii, jej unowocześnianie, uświadamianie kręgów, które mają wpływ na ewolucję tej dziedziny, że ten rozwój nie może się zatrzymywać – podkreśla dr Andrzej Wrona.
Jaki charakter ma taka nominacja dla czynnego lekarza? Czy nowy Konsultant Wojewódzki ma plany wobec młodych lekarzy? M.in. na te pytania odpowiedź znajdziecie Państwo w krótkim filmie.

Dr Andrzej Wrona, ordynator mieleckiej urologii, Konsultantem Wojewódzkim

Oficjalnie wczoraj, z rąk Wojewody Podkarpackiego, dr Andrzej Wrona, ordynator mieleckiej urologii, odebrał nominację na stanowisko Konsultanta Wojewódzkiego w Dziedzinie Urologii. W IMIENIU DYREKCJI I CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZPITALA W MIELCU – GRATULUJEMY! Jak podkreślił dr Andrzej Wrona, nominację uznaje za wiekie wyróżnienie i zaszczyt, a w planach ma głównie kontynuację zadań wykonywanych przez poprzedników, które to są szczegółowo sformułowane. Konsultanci wojewódzcy m.in. wydają opinię, czy dana jednostka powinna zostać wpisana na listę placówek mogących prowadzić specjalizacje lekarzy, wnioskują do okręgowych rad samorządów zawodowych, żeby sprawdziły czy osoby wykonujące dany zawód medyczny należycie pełnią swoje obowiązki. Na wniosek wojewody wydają opinię, czy podmiot leczniczy spełnia warunki, żeby udzielać świadczeń zdrowotnych w danej dziedzinie medycyny. Na podstawie kontroli, wydają też opinię czy jednostka uprawniona do prowadzenia stażu podyplomowego lekarzy spełnia niezbędne wymagania. – Oczywiście w każdej pracy, nawet, gdy zadania są ściśle skonkretyzowane, jest jakaś myśl przewodnia, którą trzeba się kierować. Warto widzieć ogólny cel. A jest nim dla mnie na pewno rozwój podkarpackiej urologii, jej unowocześnianie, uświadamianie kręgów, które mają wpływ na ewoluję tej dziedziny, że ten rozwój nie może się zatrzymywać – podkreśla dr Andrzej Wrona. Jaki charakter ma taka nominacja dla czynnego lekarza? M.in. na to pytanie odpowiedź znajdziecie w filmie. Zapraszamy :)

Opublikowany przez Szpital Specjalistyczny im. E. Biernackiego w Mielcu Środa, 6 listopada 2019

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa