W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Wysoka fala 1934

Po długotrwałych zawirowaniach spowodowanych obostrzeniami, ograniczającymi możliwości, Muzeum Historyczne Jadernówka nareszcie mogło zaprosić na nową wystawę do swojej galerii.

Tym razem przygotowali bezcenny dokument fotograficzny Wiktora Jadernego z katastrofalnej powodzi w lipcu 1934 roku. Wystawa nosi tytuł „Wysoka fala 1934” i będzie otwarta dla zwiedzających od początku lipca. Jaderny w ciągu 10 dni przemieszczał się wzdłuż Wisłoki od Rzemienia aż po jej ujście do Wisły i dokumentował obraz zniszczeń. Podczas tych wypraw powstało ponad 250 fotografii zarówno na szklanych płytach  jak i na błonach małoobrazkowych. O znaczeniu tego dokumentu świadczy fakt, że już w lutym 1935 roku Ministerstwo Komunikacji zamówiło u Jadernego kopie tych zdjęć wraz z oznaczeniem fotografowanych miejsc na mapach. Ta korespondencja przetrwała do dziś.Wystawie towarzyszyć będzie specjalne wydanie Kuryera Mieleckiego, zawierające teksty i zdjęcia związane z wystawą.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy!

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa