W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Wyspa rozkoszy i okrucieństwa

W Galerii ESCEK Domu Kultury SCK prezentowane są obrazy olejne Dominiki Paczkowskiej. Wystawa nosi tytuł ,,Wyspa rozkoszy i okrucieństwa”, a jej wernisaż odbył się 2 lutego.

Malarkę przywitała dyrektor SCK Joanna Kruszyńska, a sama artystka dość długo opowiadała o swojej artystycznej pasji. Kanwą opowieści o obrazach był film z podróży na maleńką, niezamieszkałą grecką wyspę. Słoneczny krajobraz z morzem w tle, podniszczone, pokryte patyną czasu budynki budziły zachwyt do czasu, gdy malarka opowiedziała o tragedii, jaka się tam wydarzyła. Cierpienie i śmierć tysięcy ludzi, których tam z premedytacją przetrzymywano, rzuciło na te sielskie filmowe obrazy cień. Taki sam, jaki widzimy na obrazach, które powstały podczas pleneru w tym miejscu.

Dominika Paczkowska opowiedziała publiczności o swoim dochodzeniu do żarliwej wiary. Mimo że zawsze uważała się za osobę wierzącą, nie odczuwała na co dzień obecności Boga. Zmieniło się to z dnia na dzień. Zniechęcona i rozczarowana ludźmi odnalazła sens w życiu. Jej obecne życie i twórczość jest przepełnione optymizmem, radością i miłością. Malarka sama wskazywała różnice między obrazami przed i po odkryciu Boga. Dość łatwo rozpoznać je na wystawie.

Wystawa bardzo podoba się publiczności. Na ,,Wyspę rozkoszy i okrucieństwa” zapraszamy do 20 lutego.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa