W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Materiały video

Wystąpienie posła Fryderyka Kapinosa w sprawie dworca PKP w Mielcu [VIDEO]

Oświadczenie poselskie dotyczącego remontu dworca kolejowego w Mielcu wygłoszone podczas ostatniego posiedzenia Sejmu RP.

Szanowna Pani Marszałek, Wysoka Izbo!

Remont dworca kolejowego w Mielcu jest długo wyczekiwaną inwestycją zarówno przez mieszkańców miasta Mielca i powiatu mieleckiego, jak również regionu. Bardzo dobrą informacją dla lokalnej społeczności była decyzja z uchwały Zarządu Polskich Kolei Państwowych z dnia 2 sierpnia br. o wprowadzeniu budynku dworca PKP w Mielcu do bieżącego Programu Inwestycji Dworcowych.

Jest to wynik działań i wniosków polityków Prawo i Sprawiedliwość. Składa się na to wiele spotkań oraz rozmów w Ministerstwo Infrastruktury i Polskich Kolejach Państwowych. To szereg kompleksowych działań trwających od kilku lat.

Obecnie trwa wstępna część procesu przygotowania inwestycji, po której będzie znany jej zakres i harmonogram. Rozpoczęcie opracowywania schematów funkcjonalno-przestrzennych zaplanowane jest na październik br. Szacunkowy koszt tej inwestycji to ponad 10 milionów złotych.

Od września ubiegłego roku, po rewitalizacji linii L-25, pociągi jeżdżą na trasie Mielec – Dębica. W przyszłym roku ta trasa zostanie wydłużona do Padwi Narodowej. A ponad 10 lat temu pojawiły się plany jej likwidacji. Teraz znów stała się ona „oknem na świat” dla mieszkańców miasta i regionu. Z powrotem pasażerskich połączeń kolejowych do Mielca nierozerwalnie związana jest potrzeba remontu dworca PKP. Najwyższy czas, aby znów służył on podróżnym.

Z tego miejsca za osobiste zaangażowanie w sprawę remontu dworca kolejowego w Mielcu chciałbym serdecznie podziękować: Panu Premierowi Mateusz Morawiecki, Panu Ministrowi Andrzej Adamczyk, Panu Ministrowi Andrzejowi Bittelowi, Panu Prezesowi Ireneuszowi Maślanemu. Bardzo dziękuję za wsparcie prac, które przyczynią się do odnowienia dworca PKP w Mielcu. Miejsca, które powinno być jedną z wizytówek miasta.

Dziękuję bardzo.

Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa