W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Historia Kultura i nauka

Wystawa Archeologiczna autostrada… przedłużona w Pałacyku Oborskich do 27 czerwca

O połowy marca bieżącego roku w Pałacyku Oborskich można zwiedzać wystawę: Archeologiczna autostrada. Wykopaliska przy wielkich inwestycjach drogowych pod Krakowem.

Ekspozycja, które przyjechała do Pałacyku Oborskich z Muzeum Archeologicznego w Krakowie pokazuje efekty badań prowadzonych przez archeologów przez 13 latach pomiędzy Krakowem, a Tarnowem w miejscu dzisiejszej autostrady A4.

Na nowocześnie przygotowanej wystawie można oglądać zabytki nawet sprzed kilku tysięcy lat.

Zobaczyć można bardzo różne eksponaty: naczynia, broń, biżuterię, dawne monety i wiele innych. Nie brakuje najnowszych zdobyczy techniki –  licznych rekonstrukcji komputerowych w formie zdjęć i filmów, które pozwalają przenieść się do czasów prehistorycznych lub początków ery chrześcijańskiej.

Wystawa cieszy się wielkim zainteresowaniem w Muzeum Regionalnym SCK w Mielcu. Do 21 czerwca zwiedziło ją blisko 2500 osób dlatego też ekspozycja zostaje przedłużona do 27 czerwca.

Muzeum Regionalne przygotowało też specjalną ofertę z okazji Dnia Ojca. 23 czerwca czyli w najbliższy piątek wszyscy mogą zwiedzać Pałacyk Oborskich bezpłatnie. Czekać także będzie drobny słodki poczęstunek dla zwiedzających.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania. Przypominamy, że Muzeum Regionalne SCK w Mielcu – Pałacyk Oborskich mieszczące się na ul. Legionów 73 jest otwarte od poniedziałku do soboty.

Poniedziałek, wtorek, środa, piątek – 8-16, czwartek – 8-18, sobota 14-18. W soboty wstęp do Pałacyku Oborskich jest bezpłatny. W pozostałe dni obowiązują bilety wstępu (3 zł normalne, 2 zł ulgowe). Muzeum honoruje także Mielecką Kartę Rodziny 3+.  

Pałacyk Oborskich zaprasza do odwiedzin.

 

Muzeum Regionalne SCK w Mielcu – Pałacyk Oborskich

 

 

 

Zobacz też...