W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Wystawa fotograficzna pt. „Za sztreką…”.

Już za dwa tygodnie, 14 lutego w czwartek zapraszamy na otwarcie nowej wystawy fotograficznej pt. „Za sztreką…”.

To wieloobrazowa opowieść o nowym osiedlu Mielca, którego budowę rozpoczęto w ramach inwestycji COP-u pod koniec lat 30. minionego stulecia. Po II wojnie fabryka lotnicza ruszyła na nowo a wraz z nią ruszyła rozbudowa nowej dzielnicy miasta.

Nowe skupiska bloków mieszkalnych, nowe obiekty użyteczności publicznej – szkoły, kościół, dom kultury czy stadion miejski, ale też codzienne życie, sklepy, restauracje, spacery  – to wszystko zobaczyć można na ponad 100 fotografiach z lat 1950-1989.

Autorami zdjęć są zarówno fotografowie zawodowi – Wiktor Jaderny, Jerzy Jarosz, Edward Niedbała, Władysław Parkosz, jak i amatorzy – np. Zygmunt Szczeciński, który jest autorem świetnych ujęć panoramicznych z końca lat 50. Tę wystawę trzeba koniecznie zobaczyć – dla starszych to wspomnienia młodości, dla nieco młodszych dzieciństwo, a dla dzisiejszej młodzieży to nieznany świat, choć czarno-biały i czasem szary, to jednak interesujący, znany tylko z opowieści.Wystawie towarzyszyć będzie okolicznościowa 8-stronicowa gazetka „Za sztreką”.

Zapraszamy do Muzeum Historii Fotografii „Jadernówka” w czwartek, 14 lutego o godzinie 18.00. Wystawa czynna będzie do połowy kwietnia.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Koncert popis tańca na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka Strefa Kibica

Wiadomości Mielec

Koncertowe Wadowice już w lipcu

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa