W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Wystawa fotograficzna wybitnego polskiego fotografika [FOTO]

W Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym Domu Kultury SCK obejrzeć można wystawę fotograficzną zatytułowaną „NOSTOS”, autorstwa wybitnego polskiego fotografika, Mariusza Janiszewskiego.

Wystawa stanowi monografię fotograficzną autora od roku 2002 do 2020. 12 sierpnia odbył się wernisaż wystawy, na którym publiczność miała okazję spotkać się z autorem wystawy oraz jej komisarzem, Jackiem Lubera.

Ten ostatni opowiedział o imponujących dokonaniach Mariusza Janiszewskiego, fotografika, fotoreportera oraz fotosisty filmowego. Wyliczył nagrody, jakie za swoje prace artysta otrzymał w Polsce i za granicą, m.in. na konkursach fotografii prasowej (Grand Press Photo, WFK National Geographic Poland), jak i fotografiki studyjnej i koncepcyjnej (Hasselblad Masters, Le Prix de la Photographie de Paris / PX3). Scharakteryzował też pokrótce podzieloną na trzy części wystawę NOSTOS, którą mielecka publiczność będzie mogła oglądać do 31 sierpnia (godziny otwarcia jak Galeria ESCEK). 

Zaprezentowane na wystawie fotografie podejmują uniwersalne tematy, które autor ujmuje w monumentalne ramy kompozycji przywodzące skojarzenia z malarstwem sztalugowym.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa