W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

Wystawa Marty i Krzysztofa Wasilczyków w Galerii ESCEK [FOTO]

 „Z prochu ziemi” – wystawa ceramiki artystycznej Marty Wasilczyk i fotografii Krzysztofa Wasilczyk w Domu Kultury SCK w Mielcu

Marta Wasilczyk – artysta ceramik, garncarz, historyk sztuki. Absolwentka Wydziału Historii Sztuki KUL. Nauczyciel Tkaniny Artystycznej w ZSP im. C.K. Norwida w Lublinie, członek Związku Ceramików Polskich.. Od 1994 roku prowadzi własną Pracownię Ceramiki Artystycznej.

Nagrody::

II nagroda w ogólnopolskim przeglądzie „Garncarstwa i rzeźby ceramicznej „98” zorganizowanym przez Fundację „Cepelia” – Polska Sztuka i Rękodzieło Artystyczne.

I nagroda w ogólnopolskim konkursie ceramicznym „Struny światła”, Zakopane 2009 r.

II nagroda w ogólnopolskim konkursie ceramicznym „Sonata ceramiczna”, Zakopane 2011 r.

III nagroda w ogólnopolskim konkursie ceramicznym „Kadr z szamotem w tle”, Zakopane 2014 r.

I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Ceramicznym – Taniec i Ruch za pracę ,,Tancerki”, Centrum Promocji Kultury Praga Południe, Warszawa 2017 r.

Liczne wystawy autorskie i zbiorowe Uczestniczy w ogólnopolskich i międzynarodowych plenerach ceramicznych i rzeźbiarskich: Nowy Wiśnicz, Cieszyn, Kalisz, Łańcut oraz w międzynarodowych plenerach malarskich Sacrum w Tuchowie (specjalizuje się w malarstwie na jedwabiu).

Krzysztof Wasilczyk – fotografik

Sam o sobie

Fotografuję od 45-tu lat. Pracowałem na niemal wszystkich rodzajach aparatów. Od skrzyniowego typu ,,wiedeńskiego” na szklane negatywy 13 x 18 cm (to była jakość!), przez lustrzanki średnio formatowe, dwuobiektywowe, małoobrazkowe. W końcu przyszła rewolucja cyfrowa. W ciemni zrobiło się widno. Zdjęcia wywołuje się w komputerze, a powiększenia ogląda na ekranie monitora lub telewizora. Nie zmieniło się jedno. Dobre zdjęcie najpierw trzeba zobaczyć, a potem umieć je sfotografować. Dzisiaj jest tylko pozornie łatwiej, bo w ogromie środków technicznych można się zagubić.

Od 35 lat fotografuję w Muzeum Wsi Lubelskiej. Mieszkając w Lublinie codziennie bywałem na wsi. W ostatnich miesiącach coś się zmieniło – bywam w muzealnym Miasteczku. Czy to jest awans? Na pewno awansowało moje Muzeum.

Jestem autorem zdjęć do wielu muzealnych katalogów, kalendarzy, serwisów internetowych, albumów, fotografii do książki ,,Kuchnia Słowian” autorstwa Hanny i Pawła Lisów.

Wystawy autorskie to między innymi: ,,Lublin wielokulturowy”, ,,Przebudzenie wędrującej świątyni”, ,,Do zobaczenia w miasteczku”.
Ceramikę Marty Wasilczyk i fotografie Krzysztofa można będzie obejrzeć do 9 września. Zapraszamy.

 

W piątek odbył się wernisaż wystawy.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zespoły i Kapele Ludowe Roztańczyły Gminę Mielec [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Filmowo – rozrywkowo – koncert PSM w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa