W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Historia Informacje Kultura i nauka Materiały video

Wystawa – Mielec w czasach PRL-u [FOTO, VIDEO]

W sobotę 15 kwietnia w Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich odbył się wernisaż wystawy pt. „Mielec w PRL. Ludzie, miejsca, wydarzenia…”

Wystawa wielowątkowo pokazuje czasy PRL. Zobaczymy mieszkanie typowej, polskiej rodziny tamtych czasów, wejdziemy do salonu i pokoju dziecięcego ówczesnego przysłowiowego M-4. Sporą część ekspozycji poświęcono wyrobom pochodzącym od największego pracodawcy w Mielcu i powiecie mieleckim – Polskich Zakładów Lotniczych (kiedyś WSK). Ekspozycja przypomni najważniejsze produkty opuszczające linie montażowe mieleckiej fabryki.
Osobnym rozdziałem historii Mielca okresu PRL był klub sportowy Stal Mielec, którego zawodnicy – zarówno w sportach zespołowych, jak i indywidualnych – odnosili wielkie sukcesy, zdobywali medale na arenach krajowych i zagranicznych, byli w reprezentacjach narodowych. Ekspozycja pokaże także najbardziej popularne sposoby i miejsca wypoczynku mielczan.
Nie wolno zapominać, że codzienne życie, obyczaje i rozrywki czasów PRL-u toczyły się w cieniu wielkiej polityki, która zapisała wówczas czarne karty w historii Polski, np. poprzez sposób, w jaki wobec swoich obywateli używany był aparat bezpieczeństwa systemu komunistycznego. Ekspozycja przedstawi także tę stronę czasów PRL-u.
Wystawie towarzyszy katalog pt. „Mielec w PRL. Od A do Z” przygotowany w formie krótkiej encyklopedii.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Festyn Parafialny – „Rodzinnie u Ducha” [FOTO,VIDEO]

Wiadomości Mielec

II Turniej Akrobatyczny Edu Cup Mielec 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na treningu z mediami [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa