W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Wystawa poplenerowa Kolbuszowa-Łańcut 2015

Prace artystów biorących w minionym roku udział w XVII Międzynarodowym Plenerze Malarsko – Rzeźbiarskim w Łańcucie oraz XV Ogólnopolskim Plenerze Malarskim w Kolbuszowej będzie można oglądać w Galerii Domu Kultury SCK w Mielcu od 12 lutego do 6 marca br. Na wernisaż wystawy zapraszamy 12 lutego o godz. 18.

Już po raz piętnasty do Kolbuszowej zawitali artyści malarze z całej Polski. Przybyli twórcy i z bliższa, czyli z Rzeszowa, Mielca, Strzyżowa, Bóbrki czy Przemyśla, ale także z Wrocławia, Gdańska, Łomży, Cieszyna, Limanowej, Warszawy oraz z Ukrainy i ze Szwecji.

Jak co roku, w murach Zespołu Szkół nr 2, artyści – oprócz własnej pracy twórczej, przygotowywali i prowadzili zajęcia z uzdolnioną grupą dzieci i młodzieży.

XVII Międzynarodowy Plener Malarsko – Rzeźbiarski  to wydarzenie od  lat związane z Łańcutem a jego ideą jest umożliwienie wymiany doświadczeń pomiędzy artystami – plastykami z Polski i krajów ościennych.  Na plenery  te zjeżdżają zatem malarze z Białorusi, Ukrainy, Litwy i innych państw, by w pięknych krajobrazach przedsionka Bieszczad szukać natchnienia. Od kilku lat plener odbywa się w miejscowości Jabłonka, gdzie uczestnicy mieszkają i skąd wyjeżdżają poznawać co bardziej urokliwe zakątki Podkarpacia.

Na oba plenery przyjeżdża dziesiątki osób z Polski i zagranicy. Pokłosiem tych plenerów było też kilkadziesiąt wystaw artystycznych, poplenerowych w kraju i za granicą.

 

zaproszenie_poplenerowa

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa