W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

Wystawa porcelany w Zamku w Baranowie Sandomierskim [FOTO]

W Zamku w Baranowie Sandomierskim udostępniono dla zwiedzających jedyną i niepowtarzalną wystawę czasową porcelany – prezentującą wyjątkowe serwisy kawowe, serwisy obiadowe figurki ludzkie i figurki zwierzęce, ukazaną w Przyziemiu Zamku.

Miasto Ćmielów znane jest przede wszystkim z porcelany. Jej produkcję zaczęto już w 1804, kiedy hrabia Jacek… Małachowski, na podstawie ówczesnej manufaktury fajansów rozpoczął produkcję przedmiotów porcelanowych.
Warto wspomnieć, że niegdyś właścicielem Zamku był właśnie Jacek Małachowski herbu Nałęcz.
Wszystkie zaprezentowane dzieła tworzone są ręcznie z niezwykłą dbałością o detal oraz z uwzględnieniem tradycyjnych wzorców i sposobów wyrobu.
Porcelanowe zastawy z Ćmielowa goszczą na stołach monarchów, głów państw na całym Świecie i są częstym prezentem wybieranym przez elity.

Oprócz wystawy czasowej, polecamy obejrzeć wystawę „Husaria. Broń wschodnia” prezentującą imponujące militaria od XVII do XIX wieku, wystawę dzieł malarskich Mieczysława Burdy oraz wystawy i ekspozycje stałe m.in.: wystawę zawodów ginących.


e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa