W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Wystawa poświęcona życiu Papieża Rodaka przy ulicy bł. ks. Sitki [FOTO]

W poniedziałek – 18 maja będziemy przezywać 100. rocznicę urodzin naszego wielkiego rodaka – św. Jana Pawła II. Przeżyjmy ten dzień, wspominając jego myśli, słowa oraz orędzie, które do nas kierował przez lata swojego pontyfikatu, aby jako dziedzictwo naszego Narodu przekazać je młodemu pokoleniu. 

Z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowało wystawę poświęconą życiu papieża. Wystawa zabiera w podróż po przełomowych momentach życia Papieża Rodaka. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii św. Mateusza w Mielcu wraz z księdzem proboszczem Januszem Kłęczkiem zapraszają do oglądania tej wystawy od niedzieli 17 maja – jest ona umieszczona na ogrodzeniu ogrodu plebani przy ul. Sitki.

Przypominamy, że w Bazylice według nowych przepisów – od 17 maja, w Świątyni może uczestniczyć 40 wiernych podczas każdej Mszy Św., a na Os. Wojsław 30 osób – zaznaczając, że pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje, jeśli wcześniej zgłosiły chęć uczestniczenia w tej Mszy Św. telefonicznie.

Przypominamy również że obowiązuje nas noszenie masek ochronnych w kościele i zachowanie bezpiecznej odległości – 2 metrów.

Bazylika pozostaje otwarta, można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, oraz przyjąć Komunię Świętą. Księża są w konfesjonale codziennie od godz. 6.00 do 10.00 oraz od 17.00 do 19.00. 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości