W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Wystawa rzeźb Anny Pazdalskiej

Dom Kultury SCK zaprasza na wystawę rzeźby Anny Pazdalskiej. Prace artystki oglądać będzie można od 9 lipca do 5 września w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK , na wernisaż z udziałem rzeźbiarki organizator wystawy zaprasza 9 lipca o godz. 18. 

Artystka zasłynęła szczególnie cyklami rzeźb poświęconymi kobietom: „Cztery pory dnia” i „Imiona kobiet”. Eleganckie i delikatne kobiece postaci pozują w nich jak tancerki lub ptaki w locie. Rzeźby, mimo że wykonane z ciężkiej materii, zadziwiają lekkością i ulotnością. „Przy pomocy różnych mediów kreślę zarysy ciał kobiecych i tworzę kompozycje, które budują świat bytu w nieokreślonej przestrzeni” – tak opisywała rzeźbiarka proces ich tworzenia.

Doceniana przez krytykę za znakomity warsztat i umiejętność zaklęcia w dostojnych rzeźbach z brązu ulotnych emocji i uczuć, rzeźbiarka nie ulega modom, nie trzyma się też kurczowo klasycznych schematów. Cechuje ją dystans i umiar tak wobec tradycyjnych jak i współczesnych trendów w sztuce. Jej siłę krytycy upatrują w postawieniu akcentu na intuicję, indywidualizm, wolność i talent. 

Pierwszym i najważniejszym zainteresowaniem artystki jest rzeźba, choć w swoim dorobku ma także rysunki, czy pastele, które także cechuje lekkość, elegancja oraz nasycenie barwą i ekspresją. 

Anna Pazdalska jest rzeźbiarką, absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom obroniła w pracowni prof. Mariana Koniecznego. Urodziła się, mieszka i pracuje w swojej pracowni w Krakowie.

Jest autorką pomnika Wincentego Witosa w Rakszawie. Ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych. Jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków, Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej w Częstochowie.

Najważniejsze wystawy indywidualne Anny Pazdalskiej: Galeria „Na Styku” – MOKSiR Chrzanów, Galeria w Pałacu Vauxhall w Krzeszowice, „Pałac Sztuki” w Krakowie, „Miasteczko Galicyjskie” w Muzeum Okręgowym w Nowym Sączu, Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi, Galeria „Szklana” w Zatorze, Galeria „Pryzmat” Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie. 

Artystka brała też udział w zbiorowych wystawach medalierskich, m.in. w Krakowie, Legnicy, Krzeszowie, Częstochowie. Uczestniczyła w prezentacjach swoich prac na forum: Krakowskich Spotkań Artystycznych, Salonu Bożonarodzeniowego w „Pałacu Sztuki” w Krakowie, a także na wystawach w Barcelonie (2017 i 2018 r.) i Paryżu (2019 r.). 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa