W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje

Wystawa Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej im. J. Stanisławskiego [FOTO]

Na wystawie w galerii ESCEK Domu Kultury SCK w Mielcu już po raz 23 prezentowany jest dorobek artystów zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Plastycznej im. J. Stanisławskiego.

Tym razem przygotowania do wystawy zbiegły się, podobnie jak inne nasze aktywności, z ograniczeniami związanymi z epidemią covid-19. Mimo trudnego czasu udało się jednak zmobilizować artystów STKP do wyselekcjonowania najlepszych prac, spośród tych, które stworzyli w ostatnim roku.

Ekspozycja zawiera prace różnorodne, zarówno awangardowe, jak i tradycyjne, takie, w których realizm przeplata się z ekspresją, czy symbolizmem. Wśród artystów prezentujących dorobek ostatniego roku są zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Wiele ich dzieli – warsztat, technika, środki wyrazu, ale wszystkich łączy jedno – pasja tworzenia.

Wystawa udowadnia, że dla członków STKP czas pandemii nie był okresem zawieszenia twórczej aktywności,  a artystom udało się w ciągu ostatniego roku uczestniczyć w kilku istotnych przedsięwzięciach artystycznych. 

Edward Kociański od wielu już lat jest uczestnikiem międzynarodowego pleneru w Kolbuszowej oraz wystaw poplenerowych np. w rzeszowskim BWA. Tę tradycję kontynuował także w 2019 r. 

Małgorzata Kruk i Dorota Łaz inspiracji twórczych poszukiwały jako uczestniczki pleneru nad Bugiem. 

Krzysztof Labak i Stanisław Czarnecki prezentowali swoje prace na wojewódzkim biennale rzeźby nieprofesjonalnej w Rzeszowie. Drugi z nich otrzymał tam wyróżnienie. Z kolei Krzysztofa Labaka wyróżniono w międzynarodowym konkursie na szopkę bożonarodzeniową  w Przemyślu. STKP był też organizatorem pleneru malarsko – rzeźbiarskiego dla mieleckich artystów w Zwardoniu.

Wystawa czynna będzie od 6 września do 4 października. Zapraszamy!

Zobacz też...