W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Wystawa tkanin i fotografii Joanny Graniczkowskiej

Prezentowane na wystawie prace są przykładami  poszukiwań z obszaru tkaniny artystycznej oraz fotografii, a także próbą połączenia obu mediów. Tkaniny, obiekty i fotografie pochodzą z różnych serii, ale na pewno łączy je jedno – powtórzenie i zwielokrotnienie.

To prosty, a bardzo wymowny środek, który bardzo często artystka wykorzystuje. Czasem mniej, czasem bardziej świadomie uznając, że w powtarzaniu, często nieidealnym, niedokładnym, tkwi duża siła. Powtórzenie bywa nieraz monotonne i męczące, ale jak twierdzi Pani Joanna – uspokajające. Najbardziej lubi momenty, kiedy coś nie wyjdzie, coś się zamaże, niedokładnie odbije. Stosuje takie techniki jak barwienie i odbarwianie tkanin, modrodruk i cyjanotypię.

Joanna Graniczkowska – ur. 1992 w Rzeszowie. Absolwentka Liceum Plastycznego w Tarnowie, specjalność: tkanina artystyczna oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom w 2017 r. w pracowni Jarosława Baucia). W 2014 r. studiowała malarstwo na National College of Art & Design (Dublin, Irlandia). Brała udział w różnych projektach oraz wystawach w kraju i za granicą (Summer Academy Venice/Palazzo Zenobio; Creative Campus/Rua Red i NCAD w Dublinie, Wystawa 100 flag/Kolektyw 100 flag). Tworzy tkaniny, obiekty, fotografie. Zajmuje się również edukacją artystyczną (współpraca m.in. z Cricoteką w Krakowie, Tarnowskim Centrum Kultury, Fablabem Stowarzyszenia Robisz.to w Warszawie). Obecnie mieszka i tworzy w Tarnowie, gdzie pracuje jako nauczycielka malarstwa oraz tkaniny artystycznej w Liceum Sztuk Plastycznych.

Zapraszamy na wystawę tkanin i fotografii Joanny Graniczkowskiej – 16 stycznia 2022 r.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci schwytali dwa agresywne psy

Wiadomości Mielec

Złote Gody seniorów w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielecka szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa