W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Imprezy masowe i koncerty

Wystawa w kręgu sztuki sakralnej. Skarby kościołów Ziemi Mieleckiej

Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” zaprasza na wernisaż oraz do zwiedzania wystawy: W KRĘGU SZTUKI SAKRALNEJ. SKARBY KOŚCIOŁÓW ZIEMI MIELECKIEJ.

Jej otwarcie  odbędzie się 10 kwietnia (środa) o godzinie 18.00 w siedzibie Muzeum, przy ul. Legionów 73.Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 21września 2019 r.

Ekspozycja prezentuje dziedzictwo ziemi mieleckiej poprzez ukazanie bogactwa wyposażenia świątyń Mielca i najbliższej okolicy. Można zobaczyć na niej przedmioty będące własnością parafii, znajdujące się m.in. w zakrystiach i skarbczykach kościelnych oraz na plebaniach, ale też eksponaty ze zbiorów mieleckiego Muzeum czy Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

Zaprezentowane są m.in.: dokumenty i księgi kościelne, naczynia liturgiczne takie jak: kielichy i monstrancje, oraz relikwiarze, obrazy, rzeźby, szaty liturgiczne, nawet kilkusetwiekowe, a także witraż.

Wystawie będą towarzyszyły dodatkowe działania, m.in. warsztaty genealogiczne, wykłady naukowe, oprowadzanie z przewodnikiem po miejscowej bazylice mniejszej oraz mieleckim cmentarzu parafialnym.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane.

Grupy zorganizowane prosimy przed wizytą o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem: 17 586 42 32.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

NSZZ „Solidarność” nagrodziła uczniów mieleckich szkół [FOTO]

Wiadomości Mielec

Filmowo – rozrywkowo – koncert PSM w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa