W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje Kultura i nauka Materiały video

Wystawa w wydaniu wirtualnym w Rudzie [VIDEO]

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania „Wystawy rękodzieła artystycznego lokalnych artystów” prezentowanej w Domu Pamięci Regionalnej w Rudzie działającego przy miejscowej szkole podstawowej (Gmina Radomyśl Wielki). 

Na wystawie prezentowane są obrazy powstałe za pomocą różnych technik (o tematyce religijnej i świeckiej, portrety oraz pejzaże), rzeźby i płaskorzeźby, stroje ludowe i szlacheckie, elementy uzbrojenia rycerskiego wykonane przez takich lokalnych artystów jak: Piotr Wąż, Maria Dubiel, Ireneusz Weryński, Wojciech Kaszub, Małgorzata Weryńska-Sorochman, s. Barbara Kożuch, Stefan Mądziel, Marek Węgrzyn, Dorota Weryńska, Danuta Kołacz, Janusz Wrzesień, Joanna Czuchra, Beata Żytniak i Danuta Kilian oraz dzieci z kółka plastycznego ZSP w Rudzie i Partyni. 

Wystawa zorganizowana została przez Stowarzyszenie Impuls w ramach „Festiwalu Produktów Lokalnych, Rękodzieła Artystycznego i Ludowego” realizowanego przez Gminę Radomyśl Wielki dzięki pozyskaniu unijnego grantu. Projekt grantowy pt. „Promocja obszaru objętego LSR PROWENT poprzez realizację inicjatyw upowszechniających lokalne dziedzictwo kulturowe i historyczne” realizowany jest przez Partnerstwo dla Rozwoju Obszarów Wiejskich Ekonomika – Nauka – Tradycja PROWENT Lokalna Grupa Działania w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014 – 2020.

Wystawę można obejrzeć na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=OFFnBljwO6M

Wystawę można też zwiedzać do 2 kwietnia po uprzednim zgłoszeniu u członków stowarzyszenia Impuls lub KGW w Rudzie.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa