W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

X Ogólnopolski Biwak Drużyn Nieprzetartego Szlaku w SOSW

W dniach 15-17 kwietnia 2016 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mielcu odbył się już X jubileuszowy Ogólnopolski Biwak Drużyn Harcerskich Nieprzetartego Szlaku pod hasłem „Leśna szkoła przetrwania”.

Do Ośrodka przyjechały drużyny z Tarnobrzega, Łoniowa, Grębowa, Kolbuszowej, Dębicy, Mrowli, Jarosławia, Dęblina, Krakowa, Nowego Targu. Gospodarzy reprezentowały trzy drużyny. Przygotowany przez organizatorów program szczegółowo wypełnił trzydniowy biwak.

Pierwszego dnia harcerze mogli sprawdzić celność swoich oczu podczas zajęć na Strzelnicy „Vis” w Mielcu. Każdy próbował swoich sił w strzelaniu do tarczy pod okiem instruktora Klubu Strzeleckiego OGNIOMISTRZ.

Dla większości były to pierwsze takie doświadczenia. Wieczorem odbył się uroczysty kominek, w czasie którego Komendant Chorągwi Podkarpackiej hm Mariusz Bezdzietny wręczył na ręce pani Małgorzaty Wałek – dyrektor SOSW w Mielcu Srebrną Honorową Odznakę Przyjaciół Harcerstwa. Po części oficjalnej rozpoczęła się prezentacja drużyn zakończona kręgiem.

Drugi dzień biwaku rozpoczął się od spotkania z Jednostką Strzelecką 2093 im. gen. Władysława Sikorskiego na polanie z obeliskiem poświęconym „Żołnierzom wyklętym” w Szydłowcu. Po zajęciach ze strzelania, rozkładania i składania broni  drużyny wyruszyły na leśną grę terenową.

Po południu na harcerzy czekała niespodzianka w postaci prezentacji przygotowanej przez Stowarzyszenie Kawalerii Konnej im. 5 Pułku Strzelców Konnych w Dobryninie. Pokaz zrobił duże wrażenie i bardzo się wszystkim podobał.

Chętni mogli także pojeździć konno. Wieczorem były wspólne pląsy i tańce przy muzyce. Biwak tradycyjnie zakończył się udziałem uczestników we mszy świętej w kościele Trójcy Przenajświętszej w Mielcu i apelem pożegnalnym, podczas którego wręczono dyplomy, medale pamiątkowe oraz upominki dla drużyn.

Wspaniała, słoneczna pogoda sprzyjała realizacji zaplanowanych zadań, a czas na harcerskim szlaku szybko upłynął w przyjaznej atmosferze. Uczestnicy zadeklarowali swój przyjazd do mieleckiego Ośrodka za rok.

 

DSC_0244

 

DSC_0311

 

DSC_0354

 

DSC_0119 (1)

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa