W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

XI Mielecki Festiwal Nauki i Techniki [FOTO]

Dziś rozpoczął się XI Mielecki Festiwal Nauki i Techniki, odbyły się już liczne wykłady i seminaria naukowe.

W tym roku główne przesłanie festiwalu koncentruje się wokół rozbudzania wśród uczniów zainteresowań naukowo-technicznych związanych z inteligentnymi specjalizacjami województwa podkarpackiego, zrozumienia procesów wywołujących zmiany klimatyczne oraz promowania innowacyjnych rozwiązań w kształceniu zawodowym we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

W organizację festiwalu włączyły się również: Agencja Rozwoju Przemysłu Oddział w Mielcu oraz mieleccy przedsiębiorcy, którzy zapraszają uczniów pod opieką nauczycieli do odwiedzania mieleckich zakładów pracy znajdujących się na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

W ramach festiwalu swój udział zapowiedzieli także olimpijczycy z Tokio: mielczanie Katarzyna Ździebło i Rafał Augustyn.

W Hotelu Iskierka miało miejsce dzisiaj uroczyste wręczenie statuetki „Leonardo”.

 

W trakcie Gali wręczone zostaną statuetki „Leonardo” w kategoriach:

  • Mielecki talent – Emilii Wojdyło – kilkukrotna, złota medalistka Mistrzostw Polski w Modelarstwie Lotniczym i Kosmicznym, debiutująca w kadrze reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata.

  • Nauka – Doc. dr hab. inż. Włodzimierz Adamski – prezes SIMP w PZL Mielec od wielu lat związany z mieleckim środowiskiem lotniczym.

  • Innowacyjne przedsiębiorstwo – Navitel polska firma, powstała na bazie spółki zajmującej się technologią GPS od 2000 roku. Obecnie konstruktor i producent sterylizatorów powietrza.

  • Społeczna odpowiedzialność w biznesie – Bogdan Ostrowski – były dyrektor operacyjny PZL Mielec, specjalista w dziedzinie rozwoju badań, nauki i technologii.

Galę uświetnił występ zespołu muzyki kameralnej The ThreeX.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa