XII Mistrzostwa Polski Juniorów – Toruń 19.11.2016 [FOTO]

Drugie miejsce na podium dla Marii Skowron.
Dnia 19.11.2016 roku w Toruniu odbyły się XII Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16. Organizatorem tych, wysokiej rangi, zawodów był Toruński Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Artura Wilento 5 dan.

Pieczę Sędziego Głównego sprawował shihan Bogusław Jeremicz 5 dan. Łącznie w mistrzostwach udział wzięło 209 zawodników z 36 klubów z całej Polski.

W konkurencji kata wzięło udział 79 zawodników. W konkurencji kumite walczyło 179 zawodników. Zawody rozegrano na trzech matach. Podczas mistrzostw zostało rozegranych 6 konkurencji w kata i 21 w kumite.

Mielecki Klub Karate Shinkyokushin „SAIHA” reprezentowały 3 zawodniczki: Maria Skowron, Amelia Kierepka oraz Natalia Paczyńska. Dzięki walecznej postawie i wielkiemu zaangażowaniu jedna z naszych zawodniczek Maria Skowron zajęła drugie miejsce na podium.

Zawodniczka startowała w kategorii kumite dziewcząt 15-16 lat +65 kg. Po kilku stoczonych walkach wywalczyła miejsce w finale, jednakże wygrała przeciwniczka dużo silniejsza od naszej zawodniczki. Tę przewagę widać było w walce. Niemniej jednak w Marysi widać było ducha walki i chęć zwycięstwa. Pozostałym zawodniczkom Amelii