W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

XII Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego w Tarnobrzegu – 15.09.2016r.

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Mielcu przy ul. Biernackiego 4a wzięli udział w przeglądzie twórczości.

XII Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy z Podkarpacia odbył się 15 września 2016r. w Tarnobrzegu. Dla podopiecznych mieleckiego Domu był to dzień emocji i wrażeń.

            Przegląd był okazją do promowania sztuki osób niepełnosprawnych i chorujących psychicznie w licznych jej wymiarach. Na scenie królowały teatralne widowiska, poezja, piosenka i taniec.

Imprezie towarzyszy wystawa prac plastycznych oraz konkurs literacki. W tarnobrzeskim domu kultury zaprezentowało się aż 47 placówek z województwa podkarpackiego, czyniąc przegląd rekordowym pod względem liczby artystów.

 

unnamed-2

 

                Mielecki ŚDS z ul. Biernackiego reprezentował dobrze juz znany tarnobrzeskiej publiczności zespół, który tworzą: Katarzyna J., Marcin M., Wojciech P., Roman Sz., Adam P. Występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem i żywiołową owacją.

            Impreza przebiegała we wspaniałej atmosferze. Dla podopiecznych podkarpackich placówek zorganizowano także rejs po Jeziorze Tarnobrzeskim.  Uczestnicy wrócili z nagrodami od sponsorów i ceramicznymi wyrobami od organizatorów. 

            Występy artystyczne to bardzo wartościowa forma terapii, pozwalająca uczestnikom nabrać pewności siebie i wiary we własne możliwości. Pozwalają rozwijać talenty, wzbogacać osobowość, poznawać i otwierać się na innych ludzi. Stwarzają okazję do uczestnictwa w ciekawych inicjatywach i projektach.

 

unnamed-1

 

unnamed-3

 

unnamed

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa