W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty

XIX Dzień Papieski w Gminie Mielec [FOTO]

Pamięci Świętego Jana Pawła II w niedzielę (13.10) w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie zaprezentowano wspomnienie słowno-muzyczne nawiązujące do najważniejszych momentów życia Papieża Polaka.

Tegoroczne hasło „Wstańcie, chodźmy” nie jest przypadkowe. Te słowa to nie tylko wspomnienie końca papieskiego pontyfikatu, ale też zachęta, aby wstać i zabrać się do przybliżania Papieża, jego osoby i jego dzieł. Hasło XIX Dnia Papieskiego jest także tytułem jednej z książek napisanych przez Świętego Jana Pawła II. Tegorocznemu Dniu Papieskiemu towarzyszyły, także ważne rocznice: 40. rocznica I papieskiej pielgrzymki do Polski, 20. rocznica papieskiej pielgrzymki w 1999 roku, najdłuższej wizyty apostolskiej Jana Pawła II do ojczyzny, w ramach której odwiedził aż 23 miejscowości. XIX Dzień Papieski był też duchowym przygotowaniem do obchodów 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, które odbędą się w roku 2020.

Specjalnie na ten wyjątkowy dzień Aktorzy z Chorzelowskiej Grupy Teatralnej, członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”, Kapela ZPiT „Chorzelowiacy” oraz ks. Sławomir Krzyżanowski przygotowali występ pt. „Zawsze z Nami”, oparty na słowach wypowiedzianych przez Ojca Świętego podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny, a także fragmentach książki napisanej przez Świętego  Jana Pawła II w 2002roku. Widzowie obserwować mogli niezwykłe przedstawienie składające się ze śpiewu, muzyki i recytacji. Dzieci, młodzież i dorośli obecni przed ołtarzem chorzelowskiej świątyni przenieśli widzów w piękny świat wspomnień oraz rozważań jakie pozostawił po sobie Karol Wojtyła. Z całą pewnością występ przypadł do gustu zebranej publiczności, która każdy utwór nagradzała gromkimi brawami. 


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa