W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje Materiały video Wywiady

XX sesja Rady Powiatu Mieleckiego [FOTO, VIDEO]

Już po raz 20. w tej kadencji obradowali radni Rady Powiatu Mieleckiego.
Radni zdecydowali miedzy innymi o korekcie uchwały budżetowej na bieżący rok oraz zapoznali się z informacją o przebiegu wykonania budżetu Powiatu Mieleckiego za pierwsze półrocze 2020 roku.


Zdecydowali również o zaciągnięciu zobowiązania finansowego wykraczającego poza rok budżetowy 2020, ustanowili zasady udzielania dotacji celowej z budżetu Powiatu Mieleckiego spółkom wodnym, trybu postępowania w sprawie udzielania dotacji i sposobu jej rozliczania oraz podjęli decyzję w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Miejskiej Mielec. Ta ostatnia to wsparcie powiatu przy organizacji tegorocznej edycji Mieleckiego Festiwalu Muzycznego. Radni rozpatrzyli też skargi, jakie w okresie od czerwca do sierpnia wpłynęły do mieleckiego starostwa.


Podczas dyskusji dotyczącej sprawozdania z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami radni sporo uwagi poświęcili zabezpieczeniom Powiatu przed przedostaniem się na jego teren wirusa ASF (afrykański pomór świń). Radni rozważali wybór wariantu zabezpieczeń, w tym również postawienia ogrodzeń zapobiegających przed migracją dzikiej zwierzyny na teren Powiatu.


Jak na razie wykonywane były opryski substancjami odstraszającymi (głównie dziki). Zabiegi te – jak dotąd okazały się skuteczne.
Propozycja postawienia ogrodzenia budzi szereg kontrowersji. Jak argumentował Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki – rekomendacje jakie otrzymaliśmy dotyczą obszarów poza naszym powiatem, bo mówi się o grodzeniu drogi krajowej, ewentualnie wojewódzkiej na terenie powiatu tarnobrzeskiego i kolbuszowskiego.

Zdaniem Starosty takie działanie ma sens jedynie wtedy, kiedy akcja taka byłaby skoordynowana z podobnymi działaniami ościennych powiatów.

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa