W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Materiały video

XXI Mistrzostwa Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych w Chorzelowie [FOTO, VIDEO]

Dziś w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie zakończyły się XXI Mistrzostwa Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Przez trzy dni w Sali Wystawienniczej oglądać można było około 200 ptaków zaprezentowanych przez prawie 20 pasjonatów zrzeszonych w Mieleckim Stowarzyszeniu Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

Poza okazami pospolitymi, podczas wystawy zobaczyć można było między innymi Kanarki Kolorowe, Gołąbki Ozdobne, Papugi Australii, Papugi Rozelle, Papugi Królewskie, Papugi Barabanda, Papugi Nimfy, Papugi Nierozłączki, i Papugi Żeberka, których hodowla wymaga odpowiedniej infrastruktury oraz specjalistycznej wiedzy.

Prezentujemy materiał foto-wideo z tego wydarzenia, a także oficjalne wyniki i wręczenie nagród, które miało miejsce dziś na zakończenie mistrzostw.

 

Pierzasty Weekend w Gminie Miele

 

W miniony weekend w Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbyły się XXI Mistrzostwa Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Towarzysząca im wystawa cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców regionu.

W piątek odbywała się ocena ptaków przez specjalistów z Polskiej Federacji Ornitologicznej, natomiast sobotę i niedzielę przeznaczono dla publiczności. Przez dwa dni oglądać można było ponad 380 ptaków zaprezentowanych przez hodowców i pasjonatów zrzeszonych w Mieleckim Stowarzyszeniu Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Ponadto w niedzielę wręczono puchary oraz pamiątkowe dyplomy. – Cieszę się, że wystawa ptaków egzotycznych ponownie odbywa się na terenie Gminy Mielec. Witam serdecznie zwiedzających i uczestników mistrzostw, którzy prezentują jeszcze większa liczbę ptaków w porównaniu do roku ubiegłego. To świadczy o tym, że podoba Wam się na naszym terenie. Przez dwa dni wystawę odwiedziło już wiele osób co utwierdza  mnie w przekonaniu, że warto organizować takie wydarzenia. Mam nadzieję, że Wasze mistrzostwa już na stałe zagoszczą w naszej Gminie. Dla naszych mieszkańców jest to bardzo dobra okazja do obcowania z egzotyczną przyrodą oraz docenienia trudu jaki władacie hodowlę. Moim zdaniem wszyscy zasługujecie na nagrody – powiedział przed dekoracją Józef Piątek, patron honorowy wydarzenia.

– Dziękuję przede wszystkim hodowcom za to, że nam zaufali. Pomimo zmian jakie zaszły w naszym stowarzyszeniu zdecydowaliście się wsiąść udział w tym konkursie i wystawie. To dla nas bardzo ważne. Dziękuję również panu Wójtowi, bo bez jego przychylności te mistrzostwa nie mogły by się odbyć. To rekordowa wystawa i z całej polski docierają do nas sygnały podziwu i zaskoczenia tak dużą ilością prezentowanych ptaków – dodał Paweł Zygmont, Prezes Mieleckiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

 

Klasyfikacja XXI Mistrzostw Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych

 

Kanarki Kształtne  – Puchar Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec

Jacek Policht

Kanarki Czerwone Kolekcja

I Józef Niwa

Kanarki Kształtne:

I Kacper Zygmont

II Jacek Policht

III Paweł Zygmont

Kanarki Kolekcja:

I Tomasz Straż

II Dorota Kułacz

III Tomasz Straż

Kanarek Kolorowy:

I Dorota Kułacz

II Jacek Policht

III Kacper Zygmont

Papugi Faliste:

I Mirosław Bożek

II Waldemar Polit

III Tadeusz Strycharz

Papugi Aleksandretty:

I Paweł Para

II Dorota Kułacz

III Marek Lewicki

Papugi Kozy, Mnichy, Nimfy:

I Jacek Policht

II Mirosław Bożek

III Mirosław Bożek

Papugi Rozelle:

I Jacek Policht

II Adam Stypa

III Mariusz Mystek

Papugi Świergoty, Łąkówki:

I Mariusz Mystek

II Dorota Kułacz

III Marek Lewicki

Papugi Nierozłączki, Wróbliczki:

I Waldemar Polit

II Dorota Kułacz

III Tadeusz Strycharz

Egzotyka

I Dorota Kułacz

II Waldemar Polit

III Waldemar Polit

Gołąbki:

I Marek Lewicki

II Marek Lewicki

III Waldemar Polit

Grupa Australia

I Marek Lewicki

II Jacek Policht

III Dorota Kułacz

 

 

 

https://www.facebook.com/MSHKIPE159/videos/431488047376607/

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa