XXII Mistrzostwa Polski Oyama Karate juniorów i seniorów w konkurencji Semiknockdawn oraz Knockdown

Sebastian Uzar- złoto, kolejny raz udowodnił że należy do najlepszych zawodników w Polsce w kategorii juniorów starszych. Drugi padwianin Marcin Łogin zdobył brąz.

W Andrychowie w dniach 27 – 28 maja 2017 roku odbyły się XXII Mistrzostwa Polski juniorów oraz seniorów w konkurencji semi-knockdown oraz knockdown. W zawodach wystartowało około 400 zawodników z 34 klubów Oyama karate całej Polski oraz 2 klubów Kyokushin Tezuka.

Padewską sekcje karate reprezentowało pięciu zawodników. W sobotę w rywalizacji juniorów młodszych stratowali Marcin Łogin, Dawid Bekier, Jakub Uzar oraz Konrad Uzar dla których był to debiut na Mistrzostwach Polski. Pomimo tego wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze. Najlepszy wynik osiągnął Marcin Łogin zdobywając brązowy medal. Pozostali chłopcy po bardzo dobrych pojedynkach zakończyli rywalizację w ¼ finału zdobywając dużo doświadczenia które z pewnością zaprocentuje przy kolejnych startach na zawodach.

W drugim dniu MP rywalizowali juniorzy oraz juniorzy starsi: Sebastian Uzar w półfinale pokonał po wyrównanej walce przez wazari dobrego zawodnika z Jeleniej Góry następnie po ciężkiej 3 rundowej walce finałowej zdobył złoto w kat. + 80 kg pokonując zawodnika z Kozienic. Nasz klub reprezentował również Maciek Grabski ( Tarnobrzeg) oraz Konrad Mystek(Wola Baranowska).

Maciek Grabski w półfinale po 3 rundach i wyrównanej walce pokonał zawodnika z Lublina, następnie w finale spotkał się z zawodnikiem gospodarzy którego dwukrotnie posłał na matę lecz pomimo tego, kontrowersyjnym werdyktem sędziów przegrał finał i ostatecznie zdobył srebro w kat – 75 kg. Natomiast Konrad Mystek po kilku dobrych pojedynkach dotarł do półfinału w którym nieznacznie przegrał i zajął ostatecznie IV miejsce.

Dziękuję serdecznie wszystkim zawodnikom za trud, wytrwałość i determinację w trakcie długich przygotowań do zawodów. Gratuluję odniesionych sukcesów a rodzicom którzy byli obecni na turnieju dziękuję za pomoc w organizacji wyjazdu.

Wyjazd na Mistrzostwa Polski do Andrychowa był możliwy dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta Tarnobrzega.