W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

XXXIV sesja Rady Powiatu Mieleckiego [FOTO, VIDEO]

Dzisiaj 27 września, odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu Mieleckiego. Spotkanie zdominowała dyskusja na temat wirusa ASF – zaplanowana z udziałem licznych zaproszonych gości już w pierwszym punkcie obrad.

Bieżące informacje dotyczące rozprzestrzeniania się groźnego dla trzody chlewnej wirusa przedstawili: Główny Lekarz Weterynarii Mirosław Welz, Zastępca Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii Renata Kondrat i Powiatowy Lekarz Weterynarii Piotr Chrabąszcz.

Udział w dyskusji wzięli także licznie zaproszeni goście, m.in. Posłowie na Sejm RP Fryderyk Kapinos i Krystyna Skowrońska, Przewodniczący Rady Powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej Wojciech Naprawa, Prezes Grupy Producenckiej Tucz-Bor Leszek Bukowski, Wójt Gminy Borowa Stanisław Mieszkowski, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Mielcu Stanisław Kagan i Przewodniczący Rady Gminy w Czerminie Jan Myjak.

Podziękowania za udział zaproszonych gości w sesji przekazał na zakończenie dyskusji starosta mielecki Stanisław Lonczak. – Mielecka wieś walczy obecnie z dużym dramatem. Cieszę się, że padło tu dziś wiele propozycji pomocy dla rolników; że podejmowane są działania ukierunkowane nie tylko na rzecz zwalczenia ognisk, ale również późniejszej odbudowy gospodarstw rolnych. Dziękuję, że tak licznie zechcieliście dziś Państwo do nas dołączyć, a także za Waszą codzienną pracę i zaangażowanie w rozwiązanie tego problemu – podkreślił starosta.

Wkrótce przekażemy więcej informacji dotyczących dyskusji poświęconej ASF.

Kolejnymi punktami obrad były: przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Powiatu oraz sprawozdanie starosty Stanisława Lonczaka z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz z działalności Zarządu Powiatu między sesjami.

W dalszej części spotkania radni podjęli uchwały w sprawach: zmiany uchwały budżetowej Powiatu Mieleckiego na 2021 rok, podniesienia wysokości wynagrodzenia dla rodzin zastępczych zawodowych i rodzinnych domów dziecka oraz określenia rodzajów świadczeń przyznawanych w ramach pomocy zdrowotnej dla nauczycieli korzystających z opieki zdrowotnej oraz warunków i sposobu ich przyznawania. Ponadto radni wyrazili zgodę na utworzenie i przystąpienie Powiatu Mieleckiego do Mieleckiego Klastra Energii.

Warto dodać, że w dzisiejszym porządku obrad miał znaleźć się punkt dot. podjęcia uchwały w sprawie przyjęcia przez Powiat Mielecki Samorządowej Karty Praw Rodzin. Decyzją większości radnych temat ten zniesiono jednak z dzisiejszych obrad; dodatkowo na kolejnej sesji Rady Powiatu – na wniosek radnego Zbigniewa Tymuły – radni głosować będą w sprawie powołania podkomisji, która zajmie się pracami nad ww. kartą.

Sesję tradycyjnie zamknęły interpelacje, wnioski, zapytania i oświadczenia radnych.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa