W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Materiały video

Z cyklu: Kościoły nieopodal Mielca – Sarnów [FOTO, VIDEO, DRON]

Kościół w Sarnowie zbudowany został w 1833 roku jako zbór protestancki dla kolonistów niemieckich i austriackich. W 1942 roku został przejęty i poświęcony przez polskich katolików.

Parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa erygował w 1951 roku bp. tarnowski Jan Stepa z części parafii Jaślany i Tuszów Narodowy. Kościół usytuowany jest w urokliwym sąsiedztwie lasów i rzeki Babulówki.

Wieś powstała w 1783 roku jako kolonia niemiecka. Nosiła wówczas nazwę Reichsheim. Podczas II wojny światowej koloniści opuścili wieś, a na ich miejsce przesiedlono polskie rodziny z Podlesia, Toporowa, Ostrów Baranowskich. Po kolonistach w Sarnowie pozostał kościół, cmentarz i kilka domów z zabudowaniami gospodarczymi.

Sarnów nie jest typową podkarpacką rolniczą wsią, malownicze położenie w środku Puszczy Sandomierskiej nadaje jej niepowtarzalny klimat. Czas tu płynie inaczej a i ludzie są tu wyjątkowi.

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=vur51P012dE&feature=youtu.be&w=925&h=520]
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa