W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Z obozu dzisiejszego przeciwnika: Chrobry Głogów – Stal Mielec

Gdyby w środowisku istniało określenie „mecz o dziewięć punktów”, pewnie takiego byśmy użyli. Dziś będący na zagrożonym barażem 15 miejscu Chrobry podejmie zespół, który tyle co od tej krawędzi uciekł, ale wciąż nie jest pewny swego. O godz. 19.00 na głogowskim stadionie Chrobry – Stal Mielec.

W poprzedniej rundzie Chrobry wygrał w Mielcu, ale od tamtego sierpniowego wieczoru wiele się zmieniło. Może nie aż tak bardzo kadrowo, choć w Stali pojawił się nowy trener. Sportowo już znacznie, bo w ostatnich dwunastu spotkaniach (jedenaście za kadencji Zbigniewa Smółka) były mistrz Polski przegrał tylko trzykrotnie, a w tabeli uwzględniającej ten okres jest na samym czubie.

Choć normalnie zamyka dziesiątkę, co obrazuje, że miał spory kryzys. Jako beniaminek początkowo nawet znajdował się na samym dole. Pierwsze ligowe zwycięstwo odniósł dopiero w 11 kolejce, po drodze mając nie tylko wspomniane 1:4, ale też 0:6. W końcu jednak trafił na swój mecz i – pomijając już trenerskie roszady – od tego momentu ruszyło.

Na swój taki przełom czeka Chrobry, który po raz ostatni wygrał w listopadzie, więc też spory kawał czasu. Oceniając samą grę, trzy punkty powinny być za mecz ze Zniczem Pruszków, natomiast 1:2 z Wisłą Puławy po golach w 87 i 90 minucie to już jakaś kulminacja nieszczęścia.
– Jestem pewien, że w tej drużynie drzemie potencjał – przekonuje Michał Ilków-Gołąb, który wizerunkowo promował spotkanie ze Stalą. Było go sporo, na plakatach, w radio czy w telewizji, a dziś jeszcze będzie musiał być aktywny na boisku.

Nie zagra kreujący ofensywne akcje głównie ze środka Mateusz Machaj, więc może pójdzie to wszystko bokami, w tym stroną Ilkowa-Gołąba? A jak nie, to może jakiś stały fragment i dobry przy tym elemencie Michał Michalec, któremu – w związku z narodzinami córki – życzono tej bramki… Już nawet nie jest ważne kto i jak, bo liczą się oczekiwane punkty.

Stal, choć punktuje ostatnio bardzo dobrze, tylko raz wygrała dwubramkową różnicą. Są to przede wszystkim mecze na styku. Poza tym po tym ostatnim – 2:1 z Wigrami Suwałki – Z. Smółka szczerze przyznawał: „Uważam, że to był mecz na 0:0” – czytamy na laczynaspilka.pl. Co prawda Chrobry ma swoje kadrowe kłopoty (wcześniej kontuzjowany Kamil Szubertowski i oczekujący na stosowne dokumenty Serhiy Napolov, teraz dochodzi brak kartkowiczów: Mateusza Machaja oraz Sebastiana Boneckiego), tyle że i rywalom za kartki wypadło dwóch graczy.

W dodatku dwóch stoperów, Sebastian Zalepa i Krzysztof Kiercz. Tak więc personalne kłopoty mniej więcej na równi, Stal wygrywa nieznacznie, a Chrobry minimalnie przegrywa. Gdybyśmy stali z boku, zupełnie nie potrafilibyśmy przewidzieć rozstrzygnięcia pojedynku, to takie no bet, ale że nie stoimy – idąc za naprawdę dobrym sparingiem z ekstraklasowym Lechem Poznań, mocno wierzymy w powodzenie pomarańczowo-czarnych.
– Najważniejsze to przełożyć to na ligę, w odpowiedni mentalnie sposób podejść do meczu ze Stalą. Jeśli chodzi o poziom gry – ten sam. W przypadku skuteczności – jednak musi być lepsza – powiedział po tym Lechu trener Ireneusz Mamrot.

Wszystkich kibiców zapraszamy na stadion. Bilety w kasach stadionowych są w cenie 10 i 20 zł. Taniej (bilety 5 / 8 / 15 zł + bilety rodzinne) i szybciej można to zrobić w przedsprzedaży, która jeszcze w piątek potrwa do godz. 15.00 w kasach pływalni.

O KLUBIE
Pełna nazwa: FKS Stal Mielec
Rok powstania: 1939
Adres: Solskiego 1, 39-300 Mielec
Kontakt: (17) 717-31-91; 606 196-676; [email protected]
Internet: www.stalmielec.com (oficj.)
Barwy: biało-niebieskie
Sukcesy:
– Mistrzostwo Polski – (2x) – 1972/73, 1975/76
– wicemistrzostwo Polski – 1974/75
– finalista Pucharu Polski – 1975/76
– 1/4 finału Pucharu UEFA – 1975/76
Stadion:
– Stadion MOSiR
– pojemność – 6864 miejsc siedzących
– oświetlenie – 2000 lx
– boisko – 105 m x 68 m

Bramkarze: Marek Kozioł (88), Tomasz Libera (85), Rafał Strączek (99).
Obrońcy: Michał Bierzało (95), Rafał Drożdżał (98), Krystian Getinger (88), Krzysztof Kiercz (89), Adrian Liberacki (94), Boris Milekić (88), Robert Sulewski (94), Sebastian Zalepa (90).
Pomocnicy: Damian Ałdaś (91), Mateusz Cholewiak (90), Piotr Głowacki (91), Arkadiusz Górka (97), Przemysław Lech (95), Piotr Marciniec (96), Konrad Misztal (98), Wasił Panajotow (90), Kamil Radulj (88), Szymon Sobczak (92).
Napastnicy: Damian Baran (98), Dorian Buczek (96), Szymon Urbaniak (98), Krzysztof Drzazga (95), Aleksandyr Kolew (92), Szymon Urbaniak (98).
Trener: Zbigniew Smółka

 Autor: ŁJ Chrobry Głogów

 

 

Zobacz też...