W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Powiatu Mieleckiego przyznał nagrody nauczycielom.

W przeddzień święta Edukacji Narodowej, 13 października odbył się koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Mielcu. Uroczystość połączona została z wręczeniem nauczycielom nagród starosty powiatu mieleckiego.

– Dzień Edukacji Narodowej jest corocznie okazją do złożenia podziękowań wszystkim pedagogom oraz docenienia ich szczególnych osiągnieć – powiedział na wstępie członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, po czym zaprosił na koncert.

Po wysłuchaniu koncertu, przystąpiono do nagrodzenia nauczycieli. Rokrocznie komisja ds. nagród starosty powiatu mieleckiego opiniuje Zarządowi najlepszych jej zdaniem pedagogów. Spośród 16 zgłoszonych wniosków o przyznanie nagród finansowych, wybrano 12 nauczycieli.

 1. Małgorzata Stryczek
 2. Ewa Chajdaś
 3. Antoni Stańczyk
 4. Marek Paduch
 5. Ryszard Reguła
 6. Maria Rejman
 7. Paweł Kolb
 8. Bogumiła Starzyk
 9. Kinga Wiktor
 10. Renata Rajca
 11. Wojciech Walat
 12. Dariusz Stefaniak

Nagrody wręczył starosta Zbigniew Tymuła, po czym zwrócił się do wszystkich zgromadzonych nauczycieli. – Chciałbym pogratulować wszystkim nauczycielom i złożyć serdeczne życzenia z okazji dzisiejszego święta. To Wy kształcicie młodzież, która później idzie w świat i reprezentuje miasto, powiat i cały kraj. To dzięki Wam uczniowie mogą zdobywać wiedzę i rozwijać się, dlatego chcę Wam w tym szczególnym dniu życzyć wszystkiego najlepszego, dalszych sukcesów i satysfakcji z pracy – powiedział starosta.

Osiągniecia powiatowej edukacji zostały również docenione na wyższym szczeblu. Podkarpacki Kurator Oświaty przyznał nagrody dla trójki nauczycieli za wybitne osiągniecia. Są to: Małgorzata Wałek, Beata Mizera oraz Anna Butryn.  Za to wyróżnienie listy gratulacyjne wręczyła wicestarosta Maria Napieracz. – Życzę, żebyście w tej otwartej księdze, jaką jest umysł, serce i dusza każdego ucznia, każdego dziecka, które do Was przychodzi, wpisali się nie tylko jako wspaniali nauczyciele merytorycznie przygotowani do przekazywania wiedzy, umiejętności i doświadczenia, ale też jako dobrzy wartościowi ludzie, którzy wyposażają tego młodego człowieka w to co najważniejsze w życiu. Żebyście wpisali tam takie wartości jak: miłość, dobroć i szlachetność, ale też polskość, patriotyzm i oddanie ojczyźnie – dodała.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej zakończył występ chóru II Liceum Ogólnokształcącego oraz pamiątkowe zdjęcie wszystkich nagrodzonych.

 

81793175

426649677

450776167

1227633199

2076334984

 

Zobacz też...

Wyniki konkursu „Zapobiegajmy pożarom”

Redaktor naczelny

Piłkarskie Nadzieje zdobywają Warszawę [FOTO]

Redaktor naczelny

Komitet Obrony Dobrego Powietrza – „Mielec 2,5 NO” [FELIETON]

Redaktor naczelny