W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Z polszczyzną są za pan brat

Filip Skrzyniarz z Dulczy Wielkiej został zwycięzcą 13. Gminnego Konkursu Języka Polskiego „Z polszczyzną za pan brat”. 

Odbył się on 21 lutego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej. – Jego ideą było kształtowanie praktycznych umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną, propagowanie dbałości o poprawność językową, a co za tym idzie podnoszenie poziomu szeroko pojętej kultury słowa, szczególnie wśród młodych ludzi – przekazują organizatorzy.

Hasłem tegorocznych zmagań stały się słowa prof. Jerzego Bralczyka: „Język jest nie tylko po to, żeby coś załatwić. On jest sposobem istnienia człowieka”. W etapie międzyszkolnym udział wzięło 23 uczniów z wszystkich szkól podstawowych naszej gminy. Wyłonieni oni zostali w wyniku eliminacji szkolnych. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, który składał się z zadań zamkniętych i otwartych związanych z poprawnością językową. 

Laureatami trzynastej edycji konkursu zostali: 

  1. miejsce – Filip Skrzyniarz z Dulczy Wielkiej
  2. miejsce – Damian Kukulski z Rudy i Norbert Sypek z Podborza
  3. miejsce – Aleksandra Cetnar z Janowca

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Kinga Ogorzelec z Żarówki, Maja Falarz z Dąbrówki Wisłockiej i Karol Jeniec z Dąbia.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, a ich nauczyciele dyplomy, które ufundował Andrzej Przybyszewski, dyrektor GZEAS w Radomyślu Wielkim.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa