W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Z polszczyzną za pan brat w Gminie Radomyśl Wielki

Maria Pryga z Żarówki wygrała XIV edycję Gminnego Konkursu Języka Polskiego „Z polszczyzną za pan brat”.

Celem zmagań jest popularyzacja kultury języka polskiego, krzewienia polszczyzny poprawnej i pięknej wśród uczniów szkół podstawowych. W tegorocznej rywalizacji, która odbyła się 25 kwietnia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej, wzięło udział 21 uczennic i uczniów z niemal wszystkich szkół naszej gminy. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się  wiedzą, szeroko pojmowaną poprawnością językową i  kulturą języka. Jak twierdzą sami uczniowie, najwięcej problemów sprawiły im zadania dotyczące frazeologii, zapożyczeń z języków obcych oraz znajomości sentencji i przysłów.

Najbardziej wszechstronną wiedzą wykazali się: Maria Pryga z Żarówki, która zajęła 1. miejsce, Emilia Jachym z Żarówki, która była druga oraz trzecia Karolina Bajger z Partyni. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Kinga Artwik i Jakub Czuchra z Dąbrówki Wisłockiej, Nikola Małek z Dulczy Wielkiej, Martyna Machnik z Partyni i Jakub Wilk z Dąbia.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy atrakcyjne nagrody książkowe ze specjalną dedykacją Marcina Kozioła, autora książek dla dzieci i młodzieży, który gościł w szkole w Dulczy Wielkiej. Nagrody zostały sfinansowane przez Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Radomyślu Wielkim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu tajników „Ojczyzny-polszczyzny”.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa