20 sierpnia 2018, 2:45
Slider
Image default
  • Home
  • Sport
  • Z Zagłębiem Lubin o pierwsze punkty w nowym roku!
Sport

Z Zagłębiem Lubin o pierwsze punkty w nowym roku!

Już w najbliższą sobotę podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja podejmą Zagłębie Lubin z którym mają rachunki do wyrównania, gdyż w pierwszej części sezonu to „Miedziowi” okazali się lepsi wygrywając aż 40:28.

Lubinianie w obecnym sezonie pokonali już MKS Kalisz, Meble Wójcik Elbląg, Spójnię Gdynia, Pogoń Szczecin, Stal i dwukrotnie KPR Legionowo. W grupie granatowej podopieczni Bartosza Jaszki plasują się na piątej pozycji z 23. punktami na koncie. Dorobek ten prawdopodobnie już na półmetku sezonu zapewnił Zagłębiu pewne miejsce w barażach o play-offy. Jest to oczywiście spowodowane różnicą punktową jaka dzieli zespoły w tejże grupie.

O wiele ciekawiej jest za to w grupie pomarańczowej, gdzie o trzecie miejsce i bezpośredni awans walczy aż pięć zespołów: Gwardia Opole, MKS Kalisz, Piotrkowianin, Wybrzeże Gdańsk i Stal Mielec. Zespoły te dzieli zaledwie kilka oczekw, a o dynamicznej sytuacji w grupie niech najlepiej świadczy fakt, iż zajmująca na półmetku sezonu trzecie miejsce Stal, obecnie plasuje się na szóstej pozycji. Jest to oczywiście spowodowane również niezbyt udanym początkiem roku w wykonaniu „Biało-Niebieskich” którzy przegrali trzy mecze z rzędu, kolejno z Azotami Puławy (26:31), KPR-em Legionowo (23:31) i MKS-em Kalisz (29:34).
Spotkanie z Zagłębiem będzie więc dla mielczan starciem o przełamanie i bezcenne 3. punkty, które w kontekście ostatecznych rozstrzygnięć w grupie pomarańczowej mogą okazać się bezcenne.

20. seria PGNiG Superligi: SPR Stal Mielec – Zagłębie Lubin, 03.02.2018, godz. 18:00, hala przy ulicy Grunwaldzkiej 7, Mielec.

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja