W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Za jazdę rowerem z 0,5 promila alkoholu, mandat to 2500 złotych!

W minionym tygodniu policjanci mieleckiej drogówki zatrzymali 5 nietrzeźwych rowerzystów.

Wraz z polepszającą się pogodą rozpoczął się sezon rowerowy, a na drogach pojawiło się więcej miłośników jednośladów. Mielecka Policja przypomina, że rowerzysta jak każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek przestrzegać przepisów kodeksu drogowego.

Apelujemy do cyklistów o to, by jadąc na rowerze zachowali szczególną ostrożność oraz trzeźwość. W ubiegłym tygodniu mundurowi zatrzymali pięciu nietrzeźwych cyklistów.

Przypominamy, że rowerzysta to niechroniony uczestnik ruchu drogowego. Podczas kolizji z samochodem praktycznie nie ma żadnych szans. Nie jest chroniony karoserią, pasami bezpieczeństwa czy poduszkami powietrznymi. Jednak po spożyciu alkoholu refleks spada, poziom uwagi również, a wtedy nietrudno o utratę równowagi czy upadek. Dlatego tak ważne jest, by po alkoholu nie wsiadać nawet na rower.

Za jazdę na rowerze po alkoholu grozi grzywna. Jego wysokość zależy od tego,czy rowerzysta został zatrzymany na jeździe w stanie po spożyciu alkoholu (0,2 – 0,5 promila alkoholu) i wówczas mandat wynosi 1000 zł. Natomiast, kiedy kieruje jednośladem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu) mandat to 2500 złotych. Niezależnie od wysokości poniesionej kary, najgorszą konsekwencją dla pijanego rowerzysty może być utrata zdrowia, a nawet życia. Gorzej, gdy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem spowoduje zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

27 maja br., o godz. 19, na ul. Cyranowskiej, 55-latek mieszkaniec Mielca, kierował rowerem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia, w miejscowości Chorzelów, przez godz. 20, funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, których styl i technika jazdy wskazywały, że mogą być nietrzeźwi. Podczas kontroli okazało się, że obaj są pijani. Pierwszy z nich, 51-latek miał ponad 2,5 promila w organizmie, natomiast drugi rowerzysta, 41-latek, miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto podczas kontroli okazało się, że 41-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Mielcu celem odbycia kary pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni to mieszkańcy powiatu mieleckiego.

30 maja br,. przed godz.17, w miejscowości Dąbrówka Wisłocka, mundurowi skontrolowali 52-letniego rowerzystę, mieszkańca powiatu mieleckiego. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj, na terenie gminy Mielec, w godzinach popołudniowych mieleccy policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę, który jechał jednośladem w stanie nietrzeźwości. 42-letni mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Rowerzyści odpowiadać będą za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości przed mieleckim sądem.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Informacja magistratu w sprawie wycięcia wierzb na osiedlu Lotników [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Koncert Kasi Moś na Bulwarach Gryfinów Mieleckich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Korzenie i Kwiaty – Przywracanie Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych – wręczenie nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa