W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video Sport Wywiady

Za nami bieg po lotnisku z okazji 550-lecia lokacji Miasta Mielca i 25-lecia SSE Mielec [FOTO, VIDEO]

W tym roku przypada czas dwóch rocznicowych wydarzeń, które mają fundamentalne znaczenie dla historii naszego miasta i na jego dzisiejszego oblicza.

Pierwszą z nich jest lokacja miasta Mielca, która miała miejsce w 1470 roku, dokładnie 550 lat temu. Podobnym, ale już współczesnym impulsem dla rozwoju miasta Mielca było powstanie przed prawie 25 laty Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

W związku z tymi wyjątkowymi rocznicami zorganizowany został bieg po mieleckim lotnisku. Głównym organizatorem wczorajszego wydarzenia było Studio Wizualne Damian Gąsiewski.

Patronat honorowy nad biegiem objęły Agencja Rozwoju Przemysłu – Zarządzający SSE EURO-PARK MIELEC, Firma Bury, Firma Tarapata, Husqvarna Group z fabryką w Mielcu oraz Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu. Bieg swoim Patronatem objął również Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego “Podkarpackie – przestrzeń otwarta”.

W biegu po pasie startowym lotniska wzięło udział niemal 500 osób, jednak w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną starty zawodników podzielone zostały na mniejsze grupy. 

To nie był rekordowy bieg, ale w tych okolicznościach to, że się odbył, jest sukcesem! Uczestniczyli biegacze z całej południowej Polski.

Husqvarna Group z Fabryką w Mielcu podarowała kosiarkę Domowi Dziecka w Skopaniu, którego podopieczni są praktycznie na każdym wydarzeniu i wspierają organizację imprez Studia Wizualnego Damian Gąsiewski. Wczoraj przygotowali tradycyjnie świetny poczęstunek dla uczestników biegu!

Wyniki:

Mężczyźni:

Piotr Stasiowski / Nowosarzyńska Grupa Biegowa: 20.46 min

Piotr Zięba / AZS UMCS Lublin: 20.59 min

Wojciech Skruch / KS Ryglice – Sekcja Biegowa: 21.03 min

Kobiety:

Katarzyna Kmieć / Klub Biegowy Perła: 24.03

Zobacz też...