W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje

Za tę wolność… Marek Bałata

Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski i Dom Kultury SCK zapraszają na koncert Marka Bałaty, który 17 listopada o godz. 19 wystąpi w sali widowiskowej w repertuarze pieśni patriotycznych. Utwory, które wykona artysta pochodzić będą z różnych okresów historii Polski walczącej o wolność. 

Marek Bałata, mielczanin z urodzenia, obchodzi w tym roku 40-lecie swojej działalności artystycznej. Koncert w Mielcu „Za tę wolność” będzie jednym z cyklu koncertów, którymi artysta obchodzi ten okrągły jubileusz. 

W koncercie obok Marka Bałaty (śpiew, produkcja muzyczna, aranżacja), wystąpią: Sebastian Bernatowicz (keyboard), Józef Michalik (el.bass, kontarabas), Ryszard Styła (gitara elektryczna), Wiesław Jamioł (perkusja), a także kwartet smyczkowy w składzie:  Weronika Błaszczyńska – skrzypce, Zuzanna Dulęba – skrzypce, Wiktoria Chorobik – altówka, Agata Jonczak – wiolonczela. 

Koncert poprowadzi znany aktor teatralny i filmowy Krzysztof Gosztyła, który zaprezentuje też utwory poetyckie. Pieśni zaaranżował Adam Niedzielin.

Marek Bałata to znany z błyskotliwych improwizacji wokalista jazzowy. Artysta urodził się i lata młodzieńcze spędził w Mielcu. Jego repertuar stanowią przede wszystkim własne kompozycje, pieśni takich kompozytorów jak m.in.: Włodzimierz Korcz, Zygmunt Konieczny, Andrzej Zarycki, Włodek Pawlik, Stanisław Fiałkowski. Wiele jego wykonań to utwory filmowe wielu kompozytorów. Jego znakiem rozpoznawczym są także wokalne transkrypcje utworów Fryderyka Chopina. 

Bilety na koncert w cenie 30 zł (sala) i 20 zł (balkon) do nabycia w kasie kina „Galaktyka” (dni robocze od godz. 14, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, środy – kasa nieczynna).

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa