W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Zachwycające jasełka w SOSW w Mielcu

W dniu 20 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Mielcu odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe połączone z wręczeniem honorowego tytułu „Przyjaciel Ośrodka” oraz prezentacją jasełek.

Wzorem lat ubiegłych Gośćmi Ośrodka byli Pan Zbigniew Tymuła – Starosta Powiatu Mieleckiego, Joanna Rębisz, Andrzej Bryła oraz Waldemar Barnaś – członkowie Zarządu Powiatu Mieleckiego, a także Beata Kardyś- dyrektor PCPR w Mielcu, Renata Lazur – dyrektor DPS w Mielcu.

Wśród zaproszonych  znaleźli się również Beata Fijałkowska – przedstawiciel firmy ANKOL, Hubert Sobiczewski – nadleśniczy Nadleśnictwa Mielec, Andrzej Hyjek – właściciel firmy EUROREG laureaci tytułu „Przyjaciel Ośrodka” z lat ubiegłych.

Zaproszenie przyjęli także pani Anna Tokarska –dyrektor ds. personalnych firmy LEAR oddz. Mielec oraz Zenon Sikora – wiceprezes Podkarpackiego Stowarzyszenia Wspierania Bezrobotnych. Reprezentowali oni  instytucje, które w tym roku zostały wyróżnione statuetkami „Przyjaciel Ośrodka”. Na sali byli także obecni i emerytowani pracownicy SOSW i ZSS w Mielcu, oraz  rodzice wychowanków Ośrodka.

 

 

Spotkanie rozpoczęło przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światełka Pokoju, które odebrała pani dyrektor Małgorzata Wałek. Następnie odbyło się wręczenie okolicznościowych statuetek, będących wyrazem wdzięczności dla szczególnie zasłużonych darczyńców Ośrodka.

Następnie zebrani goście zostali zaproszeni do obejrzenia góralskiego przedstawienia jasełkowego. Już samo jego rozpoczęcie wywołało u obecnych ogromne zaskoczenie. Okazało się bowiem, że po raz pierwszy w historii szkoły w role aktorów wcielili się rodzice uczniów, którzy wspierani przez pracowników Ośrodka przygotowali spektakl.

Było to dla nich ogromne wyzwanie, które podjęli ochoczo i brawurowo odegrali tradycyjne sceny nadając im nowy, zaskakujący wymiar. Zarówno występy rodziców jak i reakcje widowni stanowiły wyjątkowe przeżycie. Jasełkom towarzyszyły wzruszenie i radość, a także duma z podjętego trudu. Każdy aktor wykazał się wyjątkowym talentem, wkładając w występ całe serce, budząc uznanie i aplauz widowni.

Występom aktorów towarzyszyła muzyka i śpiew wychowanków Ośrodka. Po występie głos zabrał Starosta Powiatu Mieleckiego, doceniając kunszt aktorów i składając zebranym świąteczne życzenia. Świąteczne spotkanie zakończyło się tradycyjnie przy wigilijnym stole. Było okazją do integracji wielu osób z różnych środowisk, w sercach których Ośrodek zajmuje szczególne miejsce.

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa