W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

„Zaduszki jazzowe” w Domu Kultury SCK [FOTO]

Dziś na deskach sceny w sali widowiskowej wystąpili muzycy Big Mielec Band pod batutą Waldemara Ozgi wraz z dwoma znakomitymi wokalistkami: Kasią Dudzik i Jagodą Huber (która koncert zaduszkowy poprowadziła). Licznie przybyłej na koncert publiczności przypadły do gustu standardy jazzowe, które wybrzmiały na scenie.

Oprócz doskonale znanego naszej publiczności Big Mielec Band wystąpi także zespół New Bone.
New Bone to kwintet jazzowy złożony z samych uznanych muzyków. Sześcioma, w tym czterema autorskimi, płytami utwierdził swoja pozycje na polskim rynku jazzowym. Entuzjastycznie o ich muzycznych dokonaniach wypowiadały się takie autorytety w tej dziedzinie jak Jarek Śmietana czy Bogdan Chmura.

Pozytywny oddźwięk w branżowej prasie zarówno polskiej, jak i zagranicznej, przyczynił się do wzrostu zainteresowania zespołem poza granicami naszego kraju. Grupa otrzymuje propozycje koncertów w najdalszych zakątkach globu, obecnie trwają prace nad kolejnymi zagranicznymi występami. Zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Grupa New Bone wystąpiła na wielu znaczących festiwalach w Polsce i za granicą.
Koncert był elementem Podkarpackiej Jesieni Jazzowej, której głównym celem jest promocja muzyki improwizowanej oraz ukazanie szerszej publiczności aktywnych koncertowo ośrodków kultury województwa podkarpackiego.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa