W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Zakaz wstępu do lasu

Na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz ustnym poleceniem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego skierowanego do jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej PGL Lasy Państwowe, w dn. 03.04.2020 r. został wprowadzony zakaz wstępu do lasu osobom nieupoważnionym.

 Nie obejmuje on Służb Leśnych, ratowniczych i sanitarnych. Zakaz obowiązuje do odwołania. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 669 991 836.

Prosimy o dbanie o zdrowie swoje i swoich bliskich w tych trudnych chwilach. Dziękujemy za zrozumienie.

– W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu – zaczyna się komunikat Lasów Państwowych, wydany w piątek po południu.

W komunikacie czytamy, że decyzja spowodowana jest m.in. tym, że wiele osób wybiera w weekend lasy na miejsca pikników i spotkań towarzyskich, co może się przyczynić do rozprzestrzeniania się koronawirusa.

– Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe – głosi komunikat.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa