W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Zakończona kolejna inwestycja drogowa w Powiecie Mieleckim

Zakończony został remont kolejnego odcinka drogowego na terenie Powiatu Mieleckiego. 

Tym razem poprawiona została nawierzchnia na odcinku drogi powiatowej nr 1 713R w miejscowości Grochowe II na odcinku o długości 375 metrów. W ramach tej inwestycji wykonany został również chodnik na tej samej długości.

To była bardzo ważna inwestycja, głównie z powodu zwiększenia bezpieczeństwa dla okolicznych mieszkańców – ocenił Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki

– Wyremontowany odcinek stanowił poważne zagrożenie ze względu na konfigurację drogi. Wiele osób z przyległych miejscowości dojeżdża nią do pracy na terenie mieleckiej strefy, a to z kolei  stanowiło spore niebezpieczeństwo dla okolicznych mieszkańców. Mam nadzieją, że teraz będą się czuć bezpieczniejsi – dodał Starosta.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki zawartemu porozumieniu o jej realizacji z Gminą Tuszów Narodowy. Łączny koszt – 503.630,88 złotych oba samorządy – starostwo i gmina – pokryły po połowie. 

Wykonawcą prac było konsorcjum firm: Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., (lider) oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „DROKAM” T. Wojtas z Piaseczna (partner).


Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa